Čekáme štěňata vrh N v březnu 2023 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpg
Rodiče:
Otec - Boysenberry of Beskyd Hiill
Matka - Isis Luna Tercius
Štěňata se narodila 19.3. 2023 Máme 12 štěňat 5 pejsků a 7 fenek. Více informací s fotkami bude v samostatném článku


Vrh N vyšel na Lunu. Je to její druhý a poslední vrh. A zdá se, že to bude vrh početný.

Otec je Boysenberry of Beskyd Hill, mladý pes po velice kvalitních rodičích i dalších předcích. Berry má velmi pěkný exteriér, získal i BOB na klubové výstavě a řadu ocenění. Má téměř ideální výšku, krásný pohyb. Ale hlavně je naprosto zdravý. Výsledky povinných vyšetření kyčlí a loktů jsou bezchybné (A/A, 0/0), má i vyšetřené oči, goniskopii má naprosto čistou bez jakýchkoliv změn. Povahově je velmi milý, nekonfliktní, velký mazel. Pracovně se ještě neprojevil, na zkoušky se teprve připravuje. Ale i podle výcvikářky je to talentovaný pes. Na klubové výstavě jsem si ho všimla poprvé a pak jsem sháněla další informace. Co jsem se dozvěděla mě přesvědčilo, že bude pro Lunu dobrá volba.

Matka je naše Isis Luna Tercius. Je z linie našich fen už ve 4. generaci. Takže zdravotně vím, co v chovu je, používáme jen naprosto zdravé feny. I Luna má klouby A/A, 0/0, neoficiálně negativní vyšetření patelly a vyšetření očí bez jakýchkoliv vad, gonioskopii bez jakýchkoliv změn. Nebyla tolik vystavovaná, ale přesto má titul Český šampion, získala CACIB a BOS a několik velmi pěkných umístění v kvalitní konkurenci. Pracovně je velmi šikovná, ostatně je dcerou našeho Edy (Now I´m Here Exotic Lunas), který byl 5x nejlepší pracovní pes a vnučkou neméně pracovně skvělé Ginny (Art´s Ginny Tercius). Luna složila jen Podzimní zkoušky. Žije u kamarádky a spoluchovatelky, která ze zdravotních důvodů nemohla víc zkoušek absolvovat. Ale Luna byla moc šikovná na honech a pracovní vlohy má nesporné. Povahově je velmi vyrovnaná (v tom je docela po otci - prostě je všude doma), temperamentní, milá a mazlivá. Je trochu vyšší, ale velmi harmonická s krásným pohybem.

Berry nese hnědou a nenese žlutou (BbEE), Luna nese hnědou i žlutou (BbEe). Štěňata mohou být černá nebo některá hnědá, nemohou být žlutá, ale některá žlutou ponesou. Není to vada, žlutou nese hodně špičkových psů.

Bereme záznamy, volné jsou hnědé fenky a černý a hnědý pejsek, aktualizace bude v článku "Máme štěňata". V našem čekacím listu nepřeskakujeme nikoho, kdo se dříve přihlásí, má dřívější volbu. Zájemce ale vyzpovídáme, zajímáme se o podmínky, v jakých štěně bude žít, případně poradíme. de námo to,aby byl spokojený pes i majitel. Nedáváme štěňata do kotce. Majitelé našich štěňat mají nárok na servis (výcvik, úpravu srsti, poradenskou službu). Nevyžadujeme účast na výstavách nebo zkouškách, ale budeme za ni rádi a rádi pomůžeme. Snažíme se udržovat s novými majiteli kontakt.
Štěňata budou odchována u spoluchovatelky Aleny Melicharové v Klenovicích u Soběslavi, ale o odchov, administrativu a smlouvy se starám já. Proto pište nebo volejte na Eva Žampachová (viz kontakty)

Bery

Berry_head.jpg
Berry_postoj.jpg

Luna

Luna_pohled.JPG

Luna_postoj.JPG

Rodkmen

 
Boysenberry of Beskyd Hill CAC, CACIB Vítěz Prahy BOB,   Diamante Blu Nella Mia Stanza C.I E Ch CZ, Sk Vít. Třídy na Crufts Almanza Burberry Goodiebag Montegrino Military Man
Almanza Bag of Tricks
Diamante Blu Lumos Maxima Dakotaspirit Kippari
Dakotaspirit Albachiara
Abigail Tulip Rock on Fire C.I E Ch CZ, Sk Vít. Třídy na Crufts Flat Garden´s Siegfried XVIII Black Mica´s That´s Pricelss
Flat Garden´s Mathilde IX
Double Joy z Mokré Hory Tarpillens Sogno Di Cioccolata
Whizzbang´s Exotic Fire
Isis Luna Tercius Ch Cz Now I´m Here Exotic Lunas Ch Cz Wildzeal Single Soul Blues Almanza Letś Mingle I´m Single
Wildzeal Kiss From a Rose
Exotic Lunas Take a Chace on Me Engsboda Toulouse Lautrec
Exotic Lunas Fly for Me Only
Contia Tercius JCH CZ, Ch Cz Black Amandas Almost Scary Starworkers Handsome as Hell
Twilight Stars Everlasting Elegance
Art´s Ginny Tercius Mohito to Royal Silk
Ike z Vlčích luk
 
Aktualizováno ( 23. květen 2023 )
 
Obrázek...
image029.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS