Výstava Č Budějovice 23 - podzim Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
duocacib.jpg

Maura Tercius  (mezitřída) V1, CAC, CACIB. BOS
Laudiene Tercius (třída šampionů) V1, CAC. res. CACIB
Na domácí výstavu v Českých Budějovicích jsme se vydali v malém počtu, vzali jsme jen Auru a Laudie. Čekali jsme uspěchané posuzování, ale nakonec posuzoval pan Václavík sice přísně, ale jinak standardně. Jediné, co nás překvapilo, že psy měřil (poprvé na mezinárodní výstavě). Auru to trochu rozhodilo, ale dokázala se srovnat.

To, že dnes už není z výstavy samozřejmá ani výborná, ani titul, jsme si už zvykli. Tak jsme čekali, co bude.

Aura byla ještě v mezitřídě (tři dny před dosažením limitního věku). Byly tam tři pěkné feny, ale Aura se svou postavou, hřbetní linií a pohybem líbila nejvíc. Měli jsme radost, že po několika druhých místech vyhrála a má svůj první CAC.

Laudie nastupovala ve třídě šampionů proti dovozové feně. Na Laudině srsti je znát, že jsme uprostřed sezóny práce a zkoušek, tak výsledek nebyl předem jasný (ostatně v šampionech není nikdy). Nakonec i ona dostala CAC.

Ihned po skončení posuzování se běhalo o titul CACIB a rozhodčí nás šel už honit (přece jen, než jsme si rozdělily čísla a psy, chvilinku nám to trvalo). Rozhodčího překvapilo (a komentoval to), že jediné dvě feny v soutěži o CACIB jsou naše. My naopak byli v klidu, protože bylo jedno, která si odnese titul. Lépe běhala Aura s Bárou a měli jsme velkou radost, že mladinká fena měla první velký úspěch. Připoměli jsme si výstavu před 11,5 lety, kdy stejně běhala Tia a Derry, teď to byly jejich vnučka resp. pravnučka. K tomu přidala Aura ještě BOS.

Posuzování bylo dost přísné. Ze 4 tříd u psů zadal rozhodčí jen 2x CAC a z pěti tříd u fen rovněž jen 2x a jen jednou res. CAC. Nezadal CAJC a tím pádem ani BOJ. Akcentoval hlavně kvalitu kostry a pohybu. Tak jsme byli dost mile překvapeni, že zrovna naše feny se líbily.

Kromě velmi malého počtu rozdaných titulů nás ještě překvapilo, že v současné době už dovozový pes, byť ze Švédska nebo po známých rodičích, neznamená automaticky psa kvalitnějšího. Oba dovozoví dospělí jedinci prohráli s českými odchovy. Jen v dorostu vypadá jeden dovozový pejsek velmi nadějně. Zdá se, že čeští fleti se neztratí ani v mezinárodní konkurenci. Navíc je vidět, že ohromně stoupla úroveň předvedení (zejména proti méně početným plemenům).

My odjížděli velmi spokojeni.

Aura_CB_23_1.jpg
Aktualizováno ( 29. prosinec 2023 )
 
Obrázek...
image037.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS