Výstavy a zkoušky jaro 2024 - část druhá Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Klatovy.jpgVýchodočeské derby
Jolly Good Fellow Tercius (Bady) - PZ 1. cena res. CACT, SVP 1. cena
Lamorak Tercius (Čímen) - PZ 3. cena, SVP 1. cena

Národní výstava psů Klatovy  
Jolly Good Fellow Tercius (Bady) - V1, CAC
Maura Tercius - V1, CAC, Nár. vítěz
Laudine Tercius - V1, CAC     

Laudie je stále ještě rozhozená z falešné březosti, tak jsme prohodili psy a místo ní šel na Východočeské derby její bratr Čímen (Lamorak). Je na něm vidět, že ještě nemá úplně dotažený aport ale má dobré výsledky. Pozdimní zkoušky sice nebyly bez chyb, takže skončil "až" ve 3. ceně,ale vodky mu sedí a skončil v 1. ceně.
Bady (Jolly Good Fellow) zraje a snad dokonce i dostává rozum. Podzimky šel konečně v 1. ceně jen s drobnými chybami. Vodní práce zvládl také v 1. ceně, ale je vidět, že na honech na kachny trochu ztratil klidy a má tendenci vyrážet před povelem. Tentokrát to zvládl.

Výstavu jsme si před létem dopřáli ještě jednu a to v Klatovech. Vzali jsme ji komorně, protože náš handler Bára je na dovolené. Badyho si chtěla vystavit Katka Pintýřová, dcera majitele a vedlo se jim velmi pěkně. Dostal CAC ve třídě vítězů (paní rozhodčí nedávala tituly ve všech třídách, tak to nebylo samozřejmé). Posuzování probíhalo velmi rychle, takže i když jsme předpokládali, že máme časovou rezervu, přijeli jsme už po posouzení Badyho. Akorát jsme rozbalili holkám misku s vodou, vyfasovala jsem čísla, připnula si je, vzala vodítko a už jsme šli s Aurou na řadu. Aura (Maura Tercius) byla v nejobsazenější třídě, otevřené. Bylo tam 6 fen a konkurence větší, než jsem čekala. S Aurou jsem šla poprvé. Ale úspěšně jsme ukázali zuby (to nerada), krásně běhala a i jakýsi postoj jsem z ní dostala. Ona naštěstí neřeší s kým jde, ale má svou hlavu. K mému překvapení třídu vyhrála s titulem CAC (a výstavně má podmínky pro udělení Českého šampiona splněné - ještě ty zkoušky). CAC získala i Laudie a splnila tak podmínky pro udělení Českého grandšampiona. Také jsme si hned diplom i kokardu vyzvedli. Ovšem vznikl problém, v soutěži o Národního vítěze jsme měli dvě feny. Naštěstí nám velmi ochotně vypomohla Katka Pintýřová a s Aurou vyběhala i titul Národní vítěz! Je to velký úspěch pro obě. Vzhledem k počasí jsem už toho měla s předváděním dvou fen víc než dost a jen se modlila, aby získal BOB někdo jiný. Nemusela jsem se obávat, zvítězila hezká fena z třídy veteránů.
Posuzovala paní Olga Dolejšová s velkým citem pro potřeby psů a ohledem na výheň na nezastíněném stadionu.

Takže výsledky se nám proti poslední zprávě zlepšily a jsme spokojení hlavně že jsou psi zdraví a v kondici.
Aktualizováno ( 30. červen 2024 )
 
Obrázek...
image025.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS