III. Východočeské derby retrieverů Bříšťany Tisk E-mail
Napsal/a Eva   

derby_f_11.jpg28.-29.7.2012

Výsledky:

Ginny: 1. místo (SZVP 1. cena, PZ 1. cena, CACT), Vítěz derby

Blekýs: 2. místo (SZVP 1. cena, PZ 1. cena, res. CACT)

Derry: neobstála

Východočeské derby je pověstné přísnými rozhodčími a pěknými terény. Domluvili jsme si schůzku s majiteli Blekýse, že zkusíme pro změnu společný výjezd. Soutěžit jeli Ginny a Bekýs (Black Berry Tercius), Derry jsme přihlásili spíš jen kvůli získávání zkušeností.
V sobotu bylo vedro k padnutí, nebyla moc možnost namočit psy tak ani výkony nebyly perfektní. Ginny se při práci v rákosí s dohledávkou kachny podívala tázavě na pána s pohledem: "chceš kachnu? tak ti ji přinesu, ale nenuť mě v tom vedru šaškovat tady, kde nic není" což jí nevyneslo nejvyšší známku. Blekýs běhal temperamentně a pěkně na svých prvních vodkách v životě a chyby udělal spíš z nezkušenosti. Derry se psychicky úplně rozsypala a museli jsme odstoupit. Tituly na nás nezbyly, ve velké konkurenci se našli lepší psi.
V neděli se po bouřce drobet ochladilo. Derry se z krize nedostala a opět neuspěla. Blekýsovi i Ginny se dařilo a spolu s dvěma goldeny nastoupili k rozstřelu. Ginny nikdy rozstřely nešly. Tentokrát ale předvedla svižný i když ne dokonalý výkon a rozstřel vyhrála. Projevila se jednak její zkušenost, jednak kus štěstí. Ostatní měli trochu smůlu - rozhodčí dával znamení k vypuštění psa posuňkem tak, že je to rozhodilo.
K našemu velkému překvapení si Ginny s Blekýsem rozdělili první dvě místa a oba se tím kvalifikovali na Derby 2013. Pro Ginny je to druhé vítězství v životě. Derry ještě nedozrála na velké zkoušky a cizí prostředí udělalo také své. Blekýs zraje a získává zkušenosti a blíží se doba, kdy nás porazí. Už se těšíme, protože pozorovat, jak je šikovný a úspěšný, je opravdu radost.

Kompletní výsledky zde

DSCF7500.jpg
Aktualizováno ( 24. září 2012 )
 
Obrázek...
image046.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS