VI. Rožmberský pohár Třeboň Tisk E-mail
Napsal/a Pavel   
derby_f_11.jpg20.-21.10.2012

Výsledky:
Ginny (Art's Ginny Tercius) - I. cena, CACT
Elwood (Bedivere Tercius) - II. cena
Ferda (Art's Fred Tercius) - III. cena, Nejlepší voda
Blekýs (Black Berry Tercius) - neobstál


Rožmberský pohár jsou všestranné zkoušky přinášení retrieverů pořádané ob rok KCHLS v tradičních terénech okolo Pergoly u sv. Víta u Třeboně. Akce je to prestižní, letos se zde sešlo 24 kvalitních psů (pouze 2 dosud nezískali ani jeden CACT a polovina již měla splněný titul Šampion práce) s neméně kvalitními vůdci. O náročnosti zkoušek nejlépe vypovídá to, že deset psů zkoušky nedokončilo.

Naše CHS byla zastoupena čtyřmi psy. A jak si vedli?

Ginny vedená Pavlem šla tradičně. Tradiční problémy s přinášením bažantů, tradičně vynikající barva, tradičně stabilní výkony bez větších chyb, které stačily na sedmé místo a titul CACT.
Elwood vedený Evou byla sázka do loterie. Poslední zkoušky šel před více než rokem, letos nikde ještě nestartoval a Eva s ním soustavněji cvičila jen asi 6 týdnů. "Nadaný, ale lajdák...",  říkalo se o podobných žácích na základní škole a tak Elwoodovo umístění a fakt, že vůbec tyto zkoušky dokončil bylo velmi milým překvapením.
Ferda vedený Markétou Zelenkovou šel docela pěkně, pokazil si to jen nervy drásajícím výkonem na čtverci v lese, kdy se nejprve pořádně vyběhal a pak přinesl jen jeden kus, což ho odsunulo do 3. ceny. Naopak jeho výkon při vodních pracech zaujal rozhodčí natolik, že obdržel titul Nejlepší práce na vodě.
Blekýs vedený Jolanou Staňkovou měl svým způsobem smůlu. Pěkně započaté zkoušky mu zkazil klid, nebo spíš neklid na stanovišti, kde bohužel skončil.

Kompletní výsledky zde.


Literární zpracování zde.

foto Petr Krutský
DSCF8501.jpg
Aktualizováno ( 23. prosinec 2012 )
 
Obrázek...
image033.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS