VIII. MSR Zlín Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
MSR_14.jpg4.-5.9.2014
Elwood (Bedivere Tercius) - 3. místo, I. cena, CACT
Ginny (Art's Ginny Tercius) - 5. místo, II. cena
Blekýs (Black Berry Tercius) - 7. místo, II. cena
Derry (Cinderella Tercius) - 13. místo, III. cena


MSR je vždy svou atmosférou výjimečné. I když jsou to "normální" všestranné zkoušky, je to prestižní akce a je provázena patřičnou nervozitou. Pro nás bylo letos ještě zvláštní tím, že jsme měli kvalifikované čtyři zástupce naší chovatelské stanice. Pavel s Ginny už byli na pátém MSR, kvalifikoval se Blekýs, jen místo Jolany ho vedl Zdeněk Pokorný a loňské překvapení byla i kvalifikace mých outsiderů Derry a Elwooda.

Po slavnostním zahájení jsme se losovali. Jako vůdce se dvěma psy jsem si vytáhla čísla 15 a 18 a byla jsem v poslední čtyřčlenné skupině. Nevěřila jsem, že by se ještě někdo z naší party k nám přidal. O to větší byla radost, když si Pavel vytáhl číslo 16. Naši sestavu doplnila Marcela Krečmerová, takže jsme měli příjemnou skupinu.

V sobotu jsme nastupovali nejprve na vodu a pak na pole. Blekýs, který se vylosoval do jiné skupiny, šel na discipliny v lese. Ovšem úplně úvodní disciplina byl klid na stanovišti. Velice ho zpestřila soutěžící z Maďarska, které pes utekl, obtěžoval ostatní psy a ona ho mezi nimi honila. Někteří vůdci byli tím pádem již na začátku soutěře blízcí infarktu. Ale ostatní psi zůstali a kromě pár trojek (bohužel i u Blekýse, který musel opět situaci komentovat), všichni pokračovali dobře.

Voda většinou nebývá příliš záludná. Tentokrát byl ale handling - navádění na 2 kachny díky větru tak obtížný, že z něj z naší skupiny nikdo neměl 4. Derry nemohla kachnu, zafoukanou do slepého chobotu do rákosí najít a tak tak dostala 1, podobně na tom byl Deny Marcely. Elwood a Giny dostali trojky. Zbytek stanoviště byl vcelu bez obtíží.

Pole nemám ráda. Naši psi nechtějí slídit na nízké trávě v přehledném terénu a i poslušnost bývá horší. Handling na 2 kusy také není naše doména a marking je záludný vždy. Derry mě mile překvapila. Slídila slušně, na povely reagovala. Jen jak rozhodčí chtěli, abych šla prostředkem, Derry neproslídila návětrnou stranu. Tu prostě zkontrolovala nosem a nedostala jsem ji tam. Takže zasloužená 3. Elwood slídil krásně a razantně, jen ty povely musely být rovněž razantnější.Dostal 4 ze slídění a 3 z poslušnosti. Překvapivě Ginny se rozhodla, že na tomhle trávníku, kde evidentně nic není, slídit nebude a šla rovnou dohledávat. Tím pádem dostala 2 a skončila naděje na titul. Handling dopadl nad očekávání dobře, i když opět Elwood zkazil jedno přinášení. Holky ještě svorně pokazily marking. Elwood také nešel přesně, ale 3 ještě stačila. Ovšem opět měl chyby v přinášení. Nakonec ještě tak tak stačily známky na výslednou 3. Známka 2 z přinášení je už třetí cena.

Blekýs si po prvním dni vedl dobře, sice měl drobné šrámy z vodění a následování, ale pochvalu z barvy. V sobotu vypadlo 5 psů.

V neděli jsme nastupovali na lesní discipliny. Začínai jsme barvami. Rozhodčí měli speciální požadavky na průběh následování, takže jsem to uhrála s Elísem i Derry na 3, Pavel na 2 a Marcela chudák dostala za 1. Protože to není jak ve škole, nebyl to špičkový výsledek. Barvy byly pro psy ideální, terén perfektně držel pach. Horší to bylo s vůdci, terén byl kopcovatý. Hodně kopcovatý. Opět se mi povedlo si vylosovat barvy těsně po sobě. Naštěstí šel první Elwood a barva šla do kopce jen kus, část šla po vrstevnici. Elwood se špatně zastavuje. Jednou jsem ho musela zastavit, abych se vydýchala, ale dál jsem si netroufala. S Derry jsme šly nejhorší kopec. Naštěstí má Derry důvěru, takže když jsem si ji musela přivolat, abych vůbec popadla dech, tak na další povel se perfektně nasadila a šla velice přesně. Celá naše skupina šla barvy perfektně.

Zbýval malý les. Díky podmáčenému terénu nás vozil pořadatel na korbě malého terénního offroadu. Bylo to dobrodružné, psi to ale zvládli. My sice s pár modřinami, ale také. Ovšem bez této služby bychom se na stanoviště těžko dostali. dohledávky byly v lužním vrbovém a listnatém mlází. Terén byl nezvyklý, ale psi si s ním poradili. Vlečky se dělaly na louce. Takže po dojití poslední vlečky jsme mohli jásat. Tři z našich psů došli MSR. Ještě jsme byli zvědaví na Blekýse. Zatímco nám zkazil začátek vítr, v neděli Blekýsovi zkazilo dohledávku bezvětří. Bohužel, jinak výborně zvládnuté zkoušky skončil jako Ginny v druhé ceně.

Ale jsme tým. Takže z výsledků jsme nejen spokojeni, ale přímo nadšeni. Elwood dodělal šampiona práce! Všichni dokončili!

Organizace byla bezchybná. Všechna čest. Každý z organizátorů věděl, co má dělat, nebyly zbytečné prostoje.

Terény byly pro nás trochu nezvyklé, ale každý kraj má své a organizátoři měli omezené možnosti.

Rozhodčí byli přísní. Ale měřili všem stejně, takže nebyl důvod si stěžovat. Musím říci, že celkově se VIII. MSR vydařilo a organizátorům děkujeme. A to již s Ginny a Ájou jsme absolvovali páté, takže můžeme srovnávat. Budme za rok na IX. MSR? Uvidíme.

Kompletní výsledky zde

Takhle to viděla Jolana Pokorná...

... a takhle naše "spolubojovnice" Marcela Krečmerová

Aktualizováno ( 28. prosinec 2014 )
 
Obrázek...
image010.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS