Klubová a speciální výstava Humpolec Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
KV_15.jpg9.5.2015
Fleur De Lis Tercius - výborná 3. (v třídě mladých z 8 fen)
Derinka (Debora Tercius) - výborná 2, res. CAC
Derry (Cinderella Tercius) - výborná 1. CAC
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - výborný 2. res. CAC
Blekýs (Black Berry Tercius) - výborný 2, res. CAC


10.5.2015
Fleur De Lis Tercius - výborná 4.
Derinka (Debora Tercius) výborná 3.
Derry (Cinderella Tercius) - výborná 2. res. CAC
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - výborný 2., res.CAC
Blekýs (Black Berry Tercius) - výborný 2, res. CAC


Klubová výstva je vždy prestižní a špičkově obsazená. I když tam letos bylo relativně málo psů, s výjimkou třídy mladých, kde jich bylo ve fenách 8, konkurence byla veliká.
První den posuzoval Karlo Bala ze Srbska. Eda i Blekýs získali res. CAC za psy, multišampiony. S Edou je potíž, v kruhu by radši čmuchal, než se předváděl. V postoji je perfektní, ale v pohybu je hrozný. I když někde v klidu na louce běhá krásně. Jenže tam nejsou ty zajímavé pachy...
Derča (Cinderella) získala svůj první výstavní pohár. Dokonce pak běhala o nejlepšího pracovního psa výstavy. Dostala se do užšího výběru asi tří nebo čtyř psů. Ovšem to by nesměla být ona, aby nevyvedla nějakou lumpárnu. Když si ji rozhodčí zblízka šel prohlédnout, sedla si. A bylo po šanci.
Debora si na výstavě splnila podmínky pro udělení Českého šampiona. Res. CAC měla za šampionkou, takže na ní titul přechází.
Fleur měla svou velkou premiéru. Celkem se líbila, ale bylo vidět, že jiné feny jsou vyspělejší. Ale V3 z osmi fen ze špičkovývh chovů je úspěch. Velkou zásluhu má na tom Bára. Fleur má dokonce 2x v jednom posudku, že je perfektně předvedena. Ale i ona potřebuje vyspět. Jako všichni naši psi je i proti stejně starým fenám dětská.
Ještě jsme si vyzkoušeli účast v chovatelské skupině. Ale proti špičkovým psům Black Brianta (vybrali opravdu to nejlepší) jsme neměli šanci.
Druhý den posuzovala Marianne Gyafas z Maďarska. Té se naše typy psů tolik nelíbily. Měla ráda psy s velmi dlouhým krkem, připadalo nám, že je to její hlavní kritérium hodnocení. Největší šanci na úspěch měl Eda. Bylo vidět, že se líbí. Ale pak přišlo zase to nešťastné běhání a Eda si šanci na prvního CAC opět zkazil.

Kromě výstavy bylo pro nás důležité vyhlášení soutěže Anka Cup. Opět jsme získali titul Chovatelská stanice roku, již po pátě. Blekýs získal potřetí  titul pracovní pes roku. Ginny byla jako vždy druhá v kategorii pracovní fena. Soupeřky si nás pečlivě hlídají a vždy si dojdou alespoň lokální OMS zkoušky, aby měly víc bodů. Eda byl v soutěži pracovní pes rovněž druhý, Elwood (Bedivere) třetí. Bodovaly i Cinderella, Debora, Contia a Eirene. Blekýsovi utekl dual purpose o nějaké body na výstavách. Přece jen tolik výstav neobjíždíme.

Celkově byl víkend příjemný a nakonec ani moc nepršelo. S výsledky jsme spokojeni.
DSC_0821.JPG
Aktualizováno ( 22. srpen 2015 )
 
Obrázek...
image039.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS