III. Severomoravské derby Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
SM_Derby.jpgPotštát 25.-26.7.2015
Derrry (Cinderella Tercius) - PZ I. cena, ZVP neobstála
Ginny (Art's Ginny Tercius) - PZ II. cena, ZVP neobstála
Blekýs (Black Berry Tercius) - 3. místo, PZ II. cena, ZVP I. cena CACT
Eda (Now I'm Here Exotic Lunas) - 10. místo, PZ III. cena, ZVP II. cena

Jako v předchozích letech jsme se podíleli na přípravě Severomoravského derby. Po týdnu příprav jsme se postavili na start a bylo to vidět. Obě naše holky působily velmi unaveným dojmem. Derry sice pracovala na podzimních zkouškách poctivě, ale bez jiskry a tak dostala zasloužené trojky z vyhledávání a radosti z práce. U Ginny se projevila únava tím, že na vlečce pernaté zase udělal chyby v přinášení a tím pádem s dvojkou spadla do druhé ceny. Nicméně do druhého dne postoupily obě a Derry dokonce ze 4. místa.
Vodní práce ovšem skončily hned na první disciplině. Ginny se snažila, ale v časovém limitu nedohledala. Derry šla do rákosí dobře, ale brzy vyběhla a už jsem ji daleko nedostala. Bylo vidět, že se jí tam nechce. Protože jednu kachnu už nedohledal předchozí pes, poslala jsem tam mimo soutěž Áju. Ta šla jako Derry, ale ozvalo se zavrčení a ňafnutí a Ája vyjela z rákosí jak blesk. Šla jsem se podívat a cítila jsem lišku. Ája si jako starý mazák rákosí obešla z druhé strany a jednu z kachen donesla. Rozhodčí nevěřili, že by tam liška byla i když tam chodí psi. Ale po skončení soutěže jsem se šla znovu podívat na stejné místo. Derry šla do rákosí již ochotně a za minutu a kousek přinesla kachnu. Se stopami po tom, že si liška dala svačinu - kus kachny byl pěkně načat a vyžrán. Sice to na výsledku nic nezměnilo, ale měli jsme zadostiučinění, že Derry nezapřela. To, že ji liška vyhnala, mě nepřekvapilo, Derry není hrdina.
Eda byl také unavený a podal matnější výkon. Na vlečce se lekl rozhodčího, na handlingu zaměnil. Ale šel poctivě a došel.
Čest naší skupiny zachraňoval Blekýs. Na podzimních zkouškách měli smůlu. Zdeňkovi upadlo vodítko právě v kritické chvíli a sebral ho zrovna když házeli aport. Blekýs se nedíval a tím pádem dohledával a dostal dvojku. To ho stálo lepší umístění v celém derby. Vodní práce v rozstřelu vyhrál a celkově skončil na pěkném 3. místě.
Počasí bylo krásné, organizace klapala. To, že jsme do skoro 10 hodin netušili, zda vůbec budou obědy, účastnící naštěstí nevěděli. Takže se dá říci, že i III. Severomoravské derby se vydařilo. I když nám zkouškové štěstí nepřálo. Ale to se stává. Třeba se příště zadaří lépe.

Aja.jpg
Aktualizováno ( 22. srpen 2015 )
 
Obrázek...
image057.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS