Zkoušky z vodních prací Rosovice Tisk E-mail
Napsal/a Administrator   
Fleur_Rosovice.jpg

16.7.2017

Fleur de Lis Tercius - I. cena, CACT, Vítěz zkoušekPřed rokem Bára s Fleur v Rosovicích začínaly, zkouška vodních prací byla jejich první. Tehdy ve druhé ceně, protože Fleur úpně přesně nepochopila, co se po ní chce při práci v rákosí. Letos si zkoušky po roce zopakovaly. Lze říci, že lépe to nešlo.

Fleur už před týdnem v Rohozné prokázala, že zraje a umí. Ale byly tam chyby. V tréninku v sobotu blbla. Tak jsme šli bez velkých ambicí s tím, že se prostě musí vychodit. Startovalo 10 retrívrů (půl na půl goldeni a fleti, tentokrát bez labradorů) a jeden křepelák. Tentokrát holky začínaly prací v rákosí. A letos to Fleur pochopila a pracovala dobře, na povely reagovala. Dohledávka se každému psovi házela jinam. Na Fleur vyšel nejtěžší úsek, kde kachna byla vhozená do rákosí mezi keře u louky, kde se předtím dělal marking. Fleur to táhlo do louky, ale po chvíli pochopila, že má fakt jít do rákosí. Pak už jí dohledávka netrvala dlouho. Ona dohledávky umí a přechody mezi různými porosty jsme cvičili. Ale když se objevila s kachnou, ulevilo se nám. Klidové discipliny byly, slovy rozhodčího, "jak na pružině". Byla strašně natěšená, ale ustála to a přinášela dobře až do konce. I klid na stanovišti zvládla už s větším přehledem. Pochopila, že se jen střílí a nic se neděje.

Moc jsme to holkám přáli. Určitě se to ještě párkrát nepovede, ale první vítězství si už Bára mohla vychutnat. Fleur to bylo jedno, ta by radši ještě nějaké kačenky nebo aspoň do vody vykoupat.

Kompletní výsledky zde

DSC_3706.JPG
Aktualizováno ( 8. říjen 2017 )
 
Obrázek...
image029.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS