V. Severomoravské derby Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Slabcice_16.JPG
Kokory 12.-13.8.2017

Fleur de Lis Tercius: KPZ - neobstála, KZVP - I. cena

Now I'm Here Exotic Lunas: KPZ I. cena, CACT, KZVP - II. cena


Severomoravské derby absolvujeme i jako návštevu u Jolany a Zdeňka Pokorných. Navíc tam bývají krásně vybrané, těžké terény.

V sobotu nastoupili Fleur s Barborou a a Eda se Zdeňkem na podzimní zkoušky. Eda šel úplně bezchybně a vyhrál i rozstřel. Fleur začala dobře, ustála "klidové" discipliny kachnu z hluboké vody i marking. Před začátkem druhého stanoviště, vlečkami, začala zvracet. Měla i žízeň, ale vodu vyzvracela. Uvažovali jsme, zda odstoupit. Ale než na ni přišla řada, tak se trochu napila táhla na disciplinu, tak jsme pokračovali s tím, že kdykoliv odstoupíme. Vlečky zvládla bez chyby, ale už nepředávala ideálně. Další stanoviště bylo vyhledávání v těžkém terénu a dohledávka ve stařině. Vyhledávání ještě zvládla, ale už si začala mezi disciplinami lehat. Na dohledávku (její silnou disciplinu) už šla bez nadšení, moc se jí nechtělo od nohy. Bára rozumně ani nevyčerpala časový limit a Fleur odvolala. Takže letos první neúspěch. Fleur zbytek odpoledne prospala, dostala léky a večer přece jen snědla půl misky masa. Už nezvracela, jen měla ještě trochu průjem. Tak jsme si řekli, že zkusíme nastoupit a v případě prvních problémů odstoupíme i v neděli.

V neděli byly zkoušky vodních prací. Eda šel jako obvykle v samých 4 a jako poslední měl vodění. Jenže zřejmě také chytil průjem a při vodění si poodešel a hledal místo, kde by si mohl ulevit. Ohodnoceno známkou 2 a to byl konec šancí na dobré umístění. Byla to škoda, šel jinak celé zkoušky perfektně. Fleur vypadala zdravotně slušně, ale ráno při venčení asi šlápla na klacek a pokulhávala. Když smůla, tak pořádná. První disciplinu měla dohledávku kachny. Řekli jsme si, že když jí nebude dobře, stejně do hustého rákosí nepůjde, proto zkusíme nastoupit. Jenže Fleur vystřelila jak raketa a do minuty byla zpět s kachnou. Ještě nebyla ve své kůži, ale zas pracovala. Handling a marking byly bez problémů, jen při handlingu pustila kachnu a otřepala se. Známka 2 z přinášení z té jedné kachny nás sice mírně zarazila, ale Fleur, jak nebyla ve své kůži, neměla ani ostatní aporty úplně čisté, tak si výslednou 3 v podstatě zasloužila. Práce v rákosí byla velice těžká. Fleur vyrazila dobře. Jenže proběhala vše moc rychle a protože nebylo kam postoupit, tak si chvilku zkusila hrát s klacíky. Na povel sice pak šla a hledala dál, ale rozhodčí to penalizovali. Došla ale v první ceně, což vzhledem k situaci považujeme za velký úspěch.

Prostě ne vždy je štěstěna vlídná a my si to tentokrát vybrali s oběma psy. Naštěstí zdravotní indispozice nebyly vážné a už v neděli večer byli oba psi v pořádku.

Kompletní výsledky zde
Aktualizováno ( 16. říjen 2017 )
 
Obrázek...
image028.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS