Derry 12. narozeniny Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Derry_11p.jpg

Na Nový rok oslavily Derry (Cinderella Tercius) a její sestra Tia (Contia Tercius) již 12 let.Před 12 lety jsem měla dlouhou a velmi neobvyklou silvestrovskou noc. Naše Ginny porodila svá první štěňata. Fenky měla z 11 štěňat jen 3. Jednu chtěla naše kamarádka Alena Melicharová, která se díky Tie stala spoluchovatelkou v naší chovatelské stanici. Ale jedna fenka se mi moc líbila a pořád jsem se nemohla odhodlat ji nikomu nabídnout. Prostě jakmile Derry proloupla oči, rozhodla se, že se jí u nás líbí a bude u nás bydlet. To se jí nakonec povedlo, přestože jsem se dlouho snažila odolat. Proti nenápadně tvrdohlavé Derry jsem neměla šanci.

Holky rostly do krásy. Junior šampiona nakonec získala Tia, ale jen těsně. Derry jezdila na výstavy častěji, takže kromě Českého šampiona získala i Grandšampiona, Veterán šampiona a Šampiona práce. Tia zůstala jen na dvou - Junior šampion a Český šampion.

Obě holky měly složené lovecké zkoušky a obě i pracovaly na honech.

Každá se stala matkou dvou vrhů a po každé máme pokračovatelky rodu, které už pomalu zakládají dvě linie.

Po Derry máme její dceru Fleur, vnučku Skye (Jolly Roger) a pravnučku Laudine. Po Tie máme její dceru Lunu a vnučku Mauru.
Obě holky se relativně drží. Tia sice občas má potíže se zády, ale stále se roběhne a má radost ze života. Jen se nikdy nenaučila šéfovat smečce, takže to po ní převzala její dcera Luna.

Derry měla v květnu epizodu, kdy ochrnula na zadní končetiny. Léčbou a fyzioterapií se nám povedlo ji opět rozhýbat, tak si užívá život. Je schopn ujít kolem 5 km (o moc víc ji nenecháváme), chodí se vykoupat do řeky, svou smečku si stále hlídá. Vede plnohodnotný a spokojený život. Stále chodíme kondičně na fyzioterapii, bere podpůrné léky, ale jinak si užívá naplno spokojené stáří.

Derunko a Tiuško, přejeme vám oběma ještě hodně radosti, pamlsků a příjemných zážitků a spokojené stáří. Doufám, že tu s námi ještě pobydete a užijete si ještě co nejdelší spokojený život.

Derry a Tia 12 let_3.jpg
Derry_12let_1.JPG
Derry_12let_2.JPG
Derry_12let_4.JPG
Derry_12let_5.JPG
 

Aktualizováno ( 17. duben 2023 )
 
Obrázek...
image025.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS