Květnové Laudiiny zkoušky Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Fleur_Rohozna.jpg
14. 5 2023 KPZ Kunžak: 2. cena

27.-28. 5. 2023 Severomoravské Derby:  Vítěz zkoušek
KPZ 1. cena CACT
ZVP 1. cena res. CACT


Kromě klubové výstavy jsme měli na květen naplánovány dvoje zkoušky. Podzimní zkoušky v Kunžaku pro Laudie a Badyho a Severomoravské derby v Sušici u Přerova pro Laudii, Badyho a Skye. Člověk plánuje, ale vše se mění. Bady byl indisponován a museli jsme vše zrušit. No a Skye se nám na konci výstavy rozhárala. Takže na Severomoravské derby z celé výpravy jel Pavel sám. Bylo to velmi nepříjemné, protože jednak jezdit sám dlouhou cestu je otrava a jednak být sám na vyhodnocování, když chceme, aby byly výsledky rychle také není to pravé. Ale jak jsem předesílala, člověk míní...

Kunžak má příjemnou atmosféru. Rozhodčí byli rozumní a féroví. Takže to byly příjemné zkoušky. Laudie dostala jen 3 z vlečky pernaté a šla moc hezky. Vše si pokazila zazmatkováním při vodění. Obešla strom z druhé strany, než Pavel a místo abyse přiřadila, což by jí zajistilo stále ještě 1. cenu a CACT, zůstala zmateně stát a musela dostat povel. Takže dvě chyby a známka 2 a titul v nedohlednu. Měla i takhle víc bodů než fena, která získala CACT, ale pravidla jsou jasná. Jen první cena se počítá. Bylo dobré, že jsme zjistili některé slabiny ve výkonu a mohli se na ně soustředit.


Na Severomoravské derby odjížděli sami. Laudie ještě nikdy nebyla bez smečky v cizím prostředí. Tak jsme nečekali žádné zázraky. Navíc cesta byla hrozná, před Brnem až do Vyškova byla kolona a cesta neubývala. Nakonec dorazili na místo a domluvili se s Jolanou a dalšími známými. Laudie se proběhla se dvěma goldeny a trochu se uvolnila.
V sobotu byly podzimní zkoušky. Byl docela vítr, který dělal více psům probémy. Laudie je zvyklá cvičit za každého počasí, tak zvládla všechny discipliny podzimek bez chyby. Nakonec k našemu úžasu skončila s jedním goldenem v rozstřelu. Tam už toho měla dost a bažanta nesla úplně zmateně rozhodčím. Těžko říci, zda si  nich nechtěla udělat oko na další den, ale v každém případě skončila druhá s CACT.

V neděli byly speciální vodní práce. Začínali prácí v rákosí. U nás, byť v jižních Čechách, moc šancí trénovat rákosí nemáme, máme terény jen s jedním druhem. Tady bylo navíc rákosí poměrně prorostlé kopřivami, tak se tam Laudii moc nechtělo. Sice prohledávala poctivě, ale bez nadšení. Nakonec rozhodčí usoudili, že známku z discipliny dalí 4 (bylo to prý mezi 3-4) a sníží jen pomocnou radost z práce. Pak šla na dohledávku. Tam bylo vidět, že si říká "už mě zas ženou do rákosí, copak to jednou nestačilo?" a Pavel si už v duchu říkal "a už jsme v háji", ale pak nasála pach kachny, zajela tam jak had a měla nejrychlejší čas ze skupiny. Zbytek disciplín už proběhl celkem bez pro nás významných příhod. Nakone ta jedna malá 3 znamenala titul res. CACT. Pohár jsme přenechali Zdeňkovi Pokornému s Matesem, kteří se trápili na podzimkách.
Velké překvapení bylo, že se Laudie stala celkovým vítězem Severomoravského derby. Bylo to překvapení veskrze příjemné. Laudie má první pracovní úspěch a jsem opravdu zvědavá, jak se bude dál vyvíjet. Vyspívala trochu později a zdá se, že se jí to v hlavě trochu srovnalo. Aspoň pro tentokrát. Čekají nás další zkoušky, tak uvidíme.


SMderby_23.jpg 
Aktualizováno ( 2. listopad 2023 )
 
Obrázek...
image057.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS