Výstava Špilberka 16.3. 20204 Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
duocacib.jpg

Laudine Tercius, tř. vítězů, V2, res. CAC
Špilberka je nová národní výstava. Rozhodli jsme se ji vyzkoušet v omezeném počtu psů. Původně mela jet Nikee Jozucita a Laudine Tercius. Jenže Niky se v týdnu před výstavou rozhárala, tak jsme jeli sami. Znamenalo to navíc, že jsem musela Laudie předvádět sama.

Laudie je po honech nažhavená na práci a vystavování ji přestává bavit. Trochu jsem s ní bojovala. Pohyb byl v pořádku, ale v postoji se kroutila, pořád mi vybočovala a moc mi to nešlo. Navíc podklad byl beton, na něm jen tenký koberec a když se Laudie nenarovná a povolí se, má roztažené prsty předních tlapek. Ona má tlapy trošku volné,ale hodně záleží na podkladu a na tom jakou má náladu. Dnes se sešel nepříjemný podklad v hale s Laudinou nechutí se předvádět. K tomu jsem si neuvědomila, že po včerejším cvičení má zablácené drápky, takže to dojem ještě trochu zvýraznilo. Bylo to jediné, co nám paní rozhodčí vytkla. Jinak se jí moc líbila Laudina hlava, hřbetní linie, úhlení, předhrudí to jak je krásně osvalená (jak by nebyla, když tvrdě pracovala celou zimu).

Nakonec jsme ze tří kvalitních fen získali V2, res. CAC. Konkurence je už taková, že záleží na maličkostech. U každé z fen v naší třídě se nám už stalo, že nás porazila nebo že jsme porazili my ji. Špička je hodně vyrovnaná. A jsem ráda, že se Laudie může mezi špičkové feny počítat.
Ten poslední titul na Grandšampiona jsme nezískali, ale to se prostě stává. Máme další kousek v sérii V2 res. CAC. Ale tu jsme měli i s Derry a později Skye, které nakonec titul získaly. Prostě ten poslední CAC máme začarovaný.

Jinak výstava byla příjemná, sneslo by to, jako vždy, větší kruhy, ale nebylo přelidněno. Posudky se nepsaly, ale paní rozhodčí nám vše podstatné řekla. Posuzovala paní Zdeňka Jílková, příjemně, svižně a korektně.
Aktualizováno ( 12. duben 2024 )
 
Obrázek...
image020.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS