Výstavy a zkoušky jaro 2024 - část první Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Bady.jpgVýstavy:
MVP České Budejovice
Morgana Le Fay Tercius   V3

KV Humpolec 18. 5. 2024:
Norika Tercius - V
Maura Tercius - V
Laudine Tercius - V4
Key Elliot  - D
Jolly Good Fellov Tercius - V

SV Humpolec 19. 5. 2024:
Jolly Good Fellow Tercius - V
Nikee Jozucita - V3
Laudine Tercius - VD4

Zkoušky
SM derby Sušice u Př 25.-26. 5. 2024.
Laudine Tercius - PZ neobstála, SVP I. cena
Jolly Good Fellow Tercius PZ III. cena, SVP III. cena

Derby ČR (ZPR) 1.-2. 6. 2024:
Laudine Tercius - neobstálaNa výstavy už střídáme psy, abychom to uběhali. Morgana na druhý pokus vyběhala v Č. Budějovicích výbornou 3., což je slušné. Ona je dost vysoká, ještě není ve dvou letech dodělaná a vůbec nebyla v srsti. Takže celkově to byl úspěch. Ona má krásnou figuru i pohyb, ale chce to čas.

Humpolec bereme jako společenskou záležitost. Letos se v sobotu sešlo 135 fletů, zhruba o 50 víc, než na světové výstavě :-) Posuzoval rozhodčí z Francie a chovatel fletů, tak jsme byli zvědaví. Vcelku jsme nepochopili, jaký typ preferoval. Ale všichni z našich dostali výborné (a to rozdal i dostatečné, což není běžné). Laudie s Badym jsou tlustí, tak za to byli penalizovaní. Jinak by si šanci měli. Krásně se předvedla Norika. Aura šla také velmi dobře, ale konec už drhnul, bylo to a ni dlouhé (21 fen ve třídě otevřené přece jen trvá), takže se do pořadí nedostala. Laudie šla na svůj standard, ale ta nadváha... Ellota jsme vůbec neměli brát. Alf je těžce nemocný (následek anaplasmózy) a Elliot i Pepa jsou z toho špatní. Takže v tomhle rozpoložení jsme se v kruhu trápili oba, Elliot i já. Na to, že dostal výborný posudek (kromě vysoko neseného ocasu vše pěkné), jsem opravdu D nečekala.

V sobotu posuzoval Roger Sauge z Norska. Posuzoval nám před léty Áju a Ginny, tak jsme byli zvědaví, jak jsme se v chovu posunuli. Ukázalo se, že docela dobře. Badyho dcera Nikee skončila ve velké konkurenci třetí, což byl nejlepší výsledek víkendu. Badymu i Laudie vytkl tloušťku a Laudii ještě těžkopádný pohyb. Badymu to stačilo va V, Laudie dostala VD. Ten pohyb nebyla jen nadváha, ale hlavně byla po dvou dnech znuděná a neváhala nám to předvést. Ale jinak měli moc pěkné posudky a chyby, které viděl na prvních fenách, se už neobjevují.
Takže výstavy jsme absolvovali, kromě pěkného výsledky Niky jsme měli výsledky solidní a Laudiina VD byl spíš její psychický problém, a ještě výrazněji to byla Elliotova známka.

O zkouškách se dá říci jediné. Laudie je psychicky úplně rozsypaná. Falešná březost, doma banda štěňat, prostě to nedává. Poprvé se nám stalo, že jí rozhodčí řekli, že je to "rozvážná práce". Nakonec se jí na obou zkouškách, kde neobstála, stala osudnou vlečka. Prostě se jí něco nelíbilo a nešla dál, než pár metrů. Totéž se jí povedlo na Derby ČR v lese. Ani dohledávky nestály za nic, přestože ty umí a baví ji. Sice je udělala za 4, ale vůbec to nebyla ona, šla neochotně, nechtělo se jí od páníčka. 
Bady byl jako obvykle naspeedovaný. Takže utekl před povelem na kachnu z hluboké vody, pak dohledával jak splašený na vlečce srstnaté (proběhl asi půl metru od králíka, ale v té rychlosti ho nezaregistroval). No a na vodních pracích se mu povedl opravdu husarský kousek. Handling na dvě kachny dělá obvykle výborně. Tentokrát utekl před povelem a ještě zaměnil (běžně v tríninku i n zkouškách ho Václab dokáže otočit na správný kus). Kdybychom si nedělali legraci z toho, že na každých zkouškách se někdo diví, že "tohle mi ještě neudělal", tak bychom to řekli také. Ale my se po zkušenostech s našimi miláčky už aspoň nedivíme.Bady je rozlítaný po honech a pořtřebocval by trochu zopakovat poslušnost.

Začátek sezóny byl pod náš standard. Ale to už se stává, pes je živý tvor a rozhoduje spousta faktorů. nejen, ¨to, co umí. Kdyby se ale štěstí ve druhé půlce roku otočilo, tak bychom se nezlobili.

Výsledky zkoušek:
Aktualizováno ( 30. červen 2024 )
 
Obrázek...
image015.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS