Vrh "C" - portréty štěňat Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
C_portret.jpgVe věku 6 týdnů jsme štěňátka vyfotili a tak se na ně můžete podívat. Focení štěňat bylo vzhledem k většímu počtu focených trochu rozsáhlejší. Proto jsme si je museli označit čísly, abychom poznali kdo je kdo. Vzniklo cosi jako album zločinců, což vzhledem k aktivitám štěňat není zas tak úplně nepravdivé...
Pokusím se napsat krátké charakteristiky, i když v tomto věku se ještě povahy a postavy mění. 1. Cid Campaedor, řečený Cid, Cideček, Ciďák. Má řadu i nepublikovatelných označení. Je z pejsků nejaktivnější, nejživější. Je odvážný jako španělský hrdina, po němž má jméno.  První lezl po schodech, je ve většině skrumáží. Jeho oblíbená pozorovatelna je na schodech, dokáže už seskočit dva schody. Rád se mazlí. Byl by spíš vhodný k aktivním lidem, určitě by byl šikovný na práci, mohl by mít i výstavní kariéru.
 2. Conall, Con, vypadal zpočátku jako drobnější pejsek, ale nakonec má kostru středně mohutnou. Je poměrně vyrovnaný, ani hyperaktivní, ani vysloveně kliďas. Má hezký obličejík a příjemnou povahu. Bude dobrý společník, může pracovat i chodit na výstavy.
 3. Ciaran, Cir, Cipísek je nejdrobnější pejsek (ovšem jako Ginny syn nebude nijak extrémně drobný), ostatně jeho jméno znamená "Malý černý". Je to takový rarášek, velmi přátelský, živý. Dokáže provokovat ostatní ke hře, ale především miluje kontakt s člověkem. Vhodný především jako společník, ale může být vhodný i na výstavy a určitě bude talentovaný na práci.
 4. Calvin, Cal je mohutný pejsek. Ve skutečnosti vypadá daleko lépe než na fotkách. Fotilo se na stole a chudák Cal se bál výšky. I když jinak vůbec bázlivý není, mezi sourozenci se prosadí. I pro pomazlení přijde rád. Sebevědomí mu chybět nebude, jen tentokrát se mu to nelíbilo. Je možné ho mít jako kamaráda, mohl by i na výstavy i pracovat.
 5. Cormack je vyrovnaný aktivní pejsek. Spíše mohutný, ale dobře rostlý. Pohodář. Pejsek je zadaný
 6. Columban, Colin, nebo Balónek. Balónek jsme mu začali říkat proto, že když se začali přikrmovat, tak se přecpal a měl nafouklé bříško. Je velmi přátelský a mazlivý, ostatně když měl bolení, tak byl rozmazlován. Ovšem dokáže být čertík a zoubky má stejně ostré, jako ostatní a mám je pěkně otištěné na ruce. Bude oddaný společník s hezkýma očima. Ovšem má figuru i na výstavy a schopnosti na práci.
 7. Cameron, Ron je nejmohutnější pes z vrhu. Jeho jméno znamená "Křivý nos" a dostal ho proto, že má hřebínek opačně rostlých chlupů na nose. Je to naprostý pohodář. Jeho ideálem bylo se najíst a usnout s hlavou v misce. Teď už je aktivnější a nenechá si nic líbit, ale nevyhledává konflikty. Byl by z něho výborný rodinný pes. Na výstavy moc nebude.
 8. Corvin, samozřejmě jméno evokuje Matyáše Korvína, takže mu říkáme Matyáš nebo Mates. Je to velmi sebevědomý pes, spíše mohutný. Dokáže utáhnout (a rozlít) plechovou misku plnou vody, moc rád něco nosí. Je u spousty neplech, ale dere se i o pohlazení. Byl by výborný na práci, dobrý společník.
 9. Cinderella, Derry je největší dračice. Velmi aktivní fenka, drobnější, lehká (nemá čas na jídlo, protože musí dělat neplechy). Bude třeba ji zaměstnat prací, aby se vybila a zklidnila. Možno do spoluvlastnictví, nebo vysloveně jako pracovní a výstavní fenu jen do zkušenějších rukou. Pokud nenajdeme vhodného zájemce, zůstane doma.
 10. Contia, Tia, je zamluvená ještě než se narodila. Je to půvabná elegantní živá fenka s hezkou hlavou a moc pěknýma očima.. Zadaná
 11. Cassandra, se bude jmenovat v novém domově Eliška. Je to největší horolezec. První dokázala nejen vylézt do schodů. ale i ze schodů. Má krásnou hlavu a milou povahu. Zadaná.
U většiny štěňat nevyžadujeme, aby s nimi noví páníčci  chodil na výstavy nebo pracovali. Jde nám hlavně o to, aby se pejsci měli dobře, jsou vymazlení a kontakt s člověkem by jim chyběl. Jen u některých  povedených bychom byli rádi, kdyby reprezentovali náš chov.

Fotogalerie
P1050386.JPG
P1050389.jpg
P1050391.JPG
P1050393.jpg
P1050398.JPG
P1050401.jpg
P1050402.JPG
P1050404.JPG
P1050412.JPG
P1050414.jpg
P1050417.jpg
P1050421.jpg
P1050424.JPG
P1050426.jpg
P1050434.jpg
P1050436.jpg
P1050438.JPG
P1050442.jpg
P1050445.JPG
P1050453.jpg
P1050456.JPG
P1050458.jpg
 
Aktualizováno ( 27. únor 2011 )
 
Obrázek...
image064.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS