Vrh "H" - štěňata jsou na světě! Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpg
Dne 11.2.2017 se nám narodila černá štěňátka. Máme tři pejsky a pět fenek.

Puppies were born on 11 February. We have 3 males and 5 females, all black.


18.3, Nafotili jsme postoje a portréty. Některým se na stole nelíbilo, ale některé dámy se předváděly jako modelky. Jsou podruhé odčerveni, řádí po kuchyni a předsíni, když neprší, chodí i na chvíli ven. Hrají si, nosí hračky a milují rozcupovat noviny. Všichni dobře baští a prospívají.
8.3. Štěňata baští kaši z masa,mléka a tvarohu a rozmáčené granulky. Potrava zmizí během pár minut a ze štěňat jsou chlupaté hruštičky s napucnutým bříškem. Nejsou krásně sametoví, jsou olepení kaší. Dělají delší výlety po kuchyni a začínají poznávat okolí. Hrajou si, nosí uzel z ponožky a vypadají jako malí pejsci. Mají už rozlišovací oboječky.
4.3. štěňátka už koukají, chodí a rostou jim zuby. Začínají si hrát, už podnikli první výlet po kuchyni a učí se jíst z misky. Jako u všech vrhů, i tady misku lépe chápou ti drobnější. Začínají vypadat jako malí pejsci. Chůze je ještě nešikovná, ale zlepšují se každým dnem. Máma o ně pořád pečuje a hlídá je. Derry infekci překonala.

25.2. Štěňátka už otevírají očka. Docela šikovně chodí po bedně. Krok je ještě poněkud nejistý, pohled nezaostřený, ale to patří k věku. Pěkně přibývají. Máma je kojí, stará se, ale zánět u ní přešel do chronického. Na štěňatech se neprojevuje, ta prospívají, ale Derča je unavená.

21.2. Štěňátka krásně přibývají a lezou po bedně. Derry stále bojuje se zánětěm dělohy, přesto své děti opatruje a krmí. Zřejmě budeme muset sáhnout k operaci, když se nepodařilo zánět zvládnout antibiotiky. Uvidíme, jak bude po případné operaci dál kojit, ale štěňátka už budou dost velká na přikrmování z lahve.
Mrňousci už očichávají lidskou ruku a občas je olíže i prababička Aja. Ale Derry si je hlídá.
16.2. Užili jsme si dost starostí. Derunka dostala zánět dělohy po dlouhém porodu. I když byla sama v dost špatném stavu, o štěňátka se starala a všechna jsou v pořádku. Podařilo se infekci zvládnout i bez operace a Derry začala jíst, štěňata přibírají. Dvě holčičky uhynuly na zápal plic (máme ověřeno). Zřejmě vdechly infikované očistky a v tomto věku se diagnóza udělá pozdě na nějakou záchranu.
13.2. Ztratili jsme další, tu nejmenší fenku. Ostatní štěňata pijí, jeden pejsek je ještě slabší, ale pije. Infekce nás už dost potrápila, už by to stačilo. 
12.2. Trochu se nám to zkomplikovalo, na sonu bylo ještě mrtvé štěně a Derry dostala infekci. Stará se o štěňata, ale infekce možná některá zasáhla. O jednu fenku jsme již přišli. Zatím si netroufnu předpovídat, ale ještě 2 štěňata se nalokala plodové vody a infece se může projevit. Děláme, co můžeme.
Dne 11.2.2017 (tedy přesně v termínu) se narodilo deset štěňat, tři pejsci a sedm fenek. Všichni jsou zdraví a mají se k světu za laskavého dozoru vzorné mámy Derry. Budeme doplňovat informace průběžně.

English

8.3. Puppies are eating from the plate a minced meat, milk and puppy granules. They are exploring the kitchen, playng with each other and they start playing with toys. They have collars in different colours. They are no more velvet puppies, they have heads, feet and sometimes other body parts smeared with food. They are very eager to feed them from the plate.

4.3. Puppies have their eyes opend, they are walking, starting to play and their teeth are growing. They had their first meal from the plate. The small ones are more active at feeding. Mummy is caring and feeding them, her inflammation is healed.

25.2. Puppies are openig their eyes. They are trying to walk in the crate, their first steps are bit clumsy, but it is appropriate to the age. They ae growing fast.
21.2. Pupies are growing fast. Derry has still the inflammation aflter the difficult birth, vetrinarian will probably have to make the surgery, antibiotics did not solve the problem. But the puppies will be old enough and we will help Derry with the care. She is very caring mother. I think, even after the surgery she will not abandon her puppies
16.2. Derry had serious infection after the long partus. She was very unwell but she nursed her puppies excellenty. Two lost females had pneumonia. They aspirated after the birth. In their age it was not possible to save them. All others are doing quite well, Derry is much better.
13.2. We lost another female. The infection in the newborns is always a problem. One male is bit weak but he is feedig himself. We hope he will be OK.
12.2. We are facing complications. Derry had one more dead puppy and developed infection. Derry is after the treatment getting better, but we have lost one female puppy, and two others are yet endangerd.
11.2 The puppies were born on 11 February. Three boys and 7 girls are sound a healthy, Derry is excellent mother. News will come regullary.

Z tohoto spojení očekáváme štěňata se skvělými povahami. Oba rodiče jsou velice kontaktní, oba jsou rodinní společníci, mají vlohy ke canisterapeutické nebo asistenční práci. Přitom oba jsou lovecky vedení, pracovně úspěšní (oba jsou všestranní psi a šampioni práce). Exteriérově patří k pěkným a kvalitním psům, pokud se jejich přednosti vhodně zkombinují, mohli by být vynikající. Oba mají titul Český šampion, Derry má dokončený titul Grandšampiona, Edovi chybí jeden CAC do získání Granda a jeden do získání klubového šampiona.
Derry je po matce z dlouhověké rodiny, i její dědeček z otcovy strany je aktivní v 11 letech. Edova babička je také 11 letá aktivní fena. Tak doufáme, že i tuhle kvalitu by mohla štěňata podědit (i když to s dědičností dlouhověkosti je složité). snažíme se při výběru partnerů klást důraz na povahu a zdraví.

10. a 11. 12. 2017 byla naše fena Derry (ChCZ Cinderella Tercius "U") nakryta Edou (ChCz Now I'm Here Exotic Lunas "U"). Březost byla sonograficky potvrzena s výsledkem "8+". Porod očekáváme okolo 10. 2. 2017, k odběru budou v dubnu. Rádi zodpovíme dotazy, možná rezervace štěňat.

In December, our Derry Cinderella Tercius was mated with Eda Now I'm Here Exotic Lunas . We are expecting nice big litter in February. Both parents are very friendly dogs, with excellent show nad work quality. Excellent family companions.  Questions are wellcome.

Fotogalerie bude průběžně doplňována

Fotogalerie
DSC_1600.jpg
DSC_1601.jpg
DSC_1639.JPG
DSC_1641.JPG
DSC_2366.JPG
DSC_2367.JPG
DSC_2371.JPG
DSC_2373.JPG
DSC_2376.JPG
DSC_2378.JPG
DSC_2379.JPG
DSC_2382.JPG
DSC_2413.JPG
DSC_2417.JPG
DSC_2419.JPG
DSC_2420.JPG
 
Aktualizováno ( 8. květen 2017 )
 
Obrázek...
image039.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS