Vrh "J" - štěňata jsou na světě Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Por_bed_nv.jpg
Fleur se 10.2.2018  narodili 3 kluci a 6 holčiček, všichni jsou již v nových domovech. V Roce 2018 ani 2019 další štěňata neplánujeme

Fleur had 3 male and 6 female puppies, all are in new homes
No litters are planed in 2018 and 2019.V sobotu 10.2.2018 se Fleur narodilo 9 štěňat, 3 kluci a 6 holek. Porod se zasekl, takže jsme nakonec museli jet na veterinární kliniku na císařský řez. Všichi tedy mají čas narození kolem 22.30. Štěňata jsou velmi čilá a životaschopná, dobře pijí. Fleur se rychle zotavuje a má hodně mléka. Velmi pečlivě se o štěňata stará. Doufáme, že se nám další komplikace tentokrát už vyhnou.
13.2. Štěňata přibírají, při včerejším vážení mělo každý přírůtek 40-80g a dobře baští. Jsou spokojená, zahřátá. Fleur se dobře hojí a má dost mléka.
18.2. Přidány fotky štěňátek. Každé má svou fotku v galerii portréty štěňat. Zatím mezi nimi nejsou velké rozdíly. Kluci jsou všichni skoro stejně velcí a jsou větší, než fenky. Z fenek je nejdrobnější oranžová, ale přibírá stejně. Zatím umí jen jíst, spát a posunovat se za mámou po bedně. Až se začnou projevovat povahy, bude mít každé štěně svou složku.
24.2. Přidány nové fotky do obou galerií. Štěňátkům jsou dnes 2 týdny a začínají otevírat očka. Pohled je zatím nezaostřený a fletí inteligence z něj poznat není, ale první krůček v poznávání světa to je. Také zkoušejí chodit, i když zadečky jsou ještě těžké a nožičky slabé. Takže pokusy o chůzi občas skončí rozplácnitím na bříšku nebo převalením na záda. Ale pár krůčků už se občas povede. Také se ozývají z bedny různé zvuky. Kromě nespokojeného kníkání, když mají hlad, se občas ozve i pokus o štěknutí. Nejvíc ale stále jedí a spí. Máma má dostatek mléka, štěňata přibírají více než 50 gramů denně. Žádné štěně nezaostává, i nejdrobnější fenka má přírůstky jako sourozenci. Moc se nepozná osobnost jednotlivých štěňat, jeden den se zdá jedno štěně klidnější, druhý den je z něj čertík. Všichni jsou čilí a vypadají zdravě. Máma Fleur se po operaci dobře zahojila, je velmi pečlivá a starostlivá. Pod jejím pečlivým dohledem se můžeme se štěňaty mazlit a zvykat je na člověka.
1.3. Štěňata už jsou pěkní cvalíci. Oči už mají otevřené a začínají se občas mezi sebou okusovat. Začínají resgovat na zvuky. Už se jim prořezávají zoubky, zatím jsou tvrdé, ještě ne ostré, ale máma už přesto při kojení trpí. Přesto oddaně kojí a pokus, nabídnout štěňatům mléko z lahve, abychom Fleur ulevili, se nesetkal s velkým úspěchem. Zjevně nemají hlad. Také chůze štěňat se zlepšuje. Už se neplazí, ale udělají pár kroků. Sice si ještě zakopávají o nožičky, ale už zčínají vypadat jako malí pejsci. Většinu času ještě prospí. O víkendu uděláme další fotky.
3.3. Štěňata byla poprvé odčervena, dostala probiotickou pastu a učí se jíst z misky. Moc jim to ještě nejde, nemají moc hlad. Z lahvičky už mléko pijí rádi, ale máma Fleur má pořád dost mléka. Jenže už se jí snažíme trochu odlehčit, protože krmit tuhle nenasytnou bandu je zátěž.
10.3. Štěňata už baští z misky kaši s rozmixovaným masem. Už se nemusí do jídla strkat, sami se na ně vrhají. Už je jim malá bedna a musíme je pouštět po kuchyni. V bedně se nudili, s výběhem jsou hodní. Na spaní si zalezou sami do bedny. Máma se pořád perfektně stará, i když se zubatou bandou musí trpět. Pejsci jsou skoro stejní, rozeznají se v podstatě jen podle obojků, i povahy mají zatím podobné. Mezi fenkami jsou větší rozdíly, temperamentnější jsou zatím žlutá a červená. Všichni už mají rádi mazlení, k člověku se hrnou a vrtí ocásky. Prostě typičtí fleti. Seznámili se se smečkou a babička Derry začíná pomáhat s výchovou.
17.3. Štěňata už 3-4 denně baští střídavě kaší z masa a krupice a máčené štěněčí granule. Maso jim chutná víc, ale i na granulky si už zvykají. Občas dostanou tvaroh. K jídlu se už aktivně hrnou. Skoro půlku stále dostávají od mámy. Už prokoumávají kuchyň předsíň a dokonce si někteří troufnou i na verandu. Vzhledem k počasí ještě nemohli ven. Začínají se projevovat trochu povahy.
Dnes je jim 5 týdnů, dostanou druhé odčervení.
21.3. Včera a dnes jsme poprvé vypustili štěňata na zahradu. Teploty se vyšplhaly lehce nad nulu a občas dokonce vykouklo sluníčko. Štěňatům se venku moc líbilo, ale ještě jim brzy byla zima. Venku malí už pobíhali, zkoumali, hráli si, bylo vidět, že by docela s chutí prozkoumávali okolí i déle, ale počasí jim ještě moc nepřeje. Přece jen jsou odchovaní v domě. Začneme je postupně otužovat. Je ale vidět, že nejsou bázliví a rychle si na nové prostředí zvykají.
24. 3. Štěňata přibrala za týden kolem kila, největší pejsek už má lehce před 5 kg a naše váha s ním končí. Přibírají všichni podobně, rozdíly jsou minimální. Už řádí a obtěžují ostatní, máma je od nich dost pokousaná, ale stále oddaně kojí. Bereme je ven, vzhledem k počasí vydrží tak maximálně půl hodiny a pak je jim zima. Ale mají překvapivě velký akční radius, bázliví nebudou. Troufnou si i k brance a zvykají si na hluk ulice. Nejvíc se jim líbí díry na zahradě, které jim máma vyhrabala.
27.3. Štěňata jsou načipovaná, očkovaná první dávkou a prošla veterinární kontrolou. Jsou zdraví a akční. O víkendu dostanou třetí odčervení. Je to banda, před kterou dospělé feny prchají. Máma má rozdrásané břicho a pomalu je odstavuje. Ale štěňata baští sama a ne málo. Už zkusili i suché granulky a chroustají je docela šikovně. Většinou mají granule máčené, protože to se najedí všichni dobře a rychleji. Kombinují je s masem s kaší, někdy dostanou tvaroh nebo jogurt. Už se vrhají na člověka a chtějí si hrát nebo se mazlit. Začínají svou kariéru vítacího psa.
2.4. Štěňata rostou a vyspívají. Fleur je pomalu odstavuje. Už je na čase, je od nich poškrábaná a pokousaná. Ale docela pravidelně jim místo mléka vyrhuje potravu. Je pečlivá matka. Když krmí hubená máma, devět tlustých štěňat, která dohromady váží skoro 2x tolik co maminka, je jí člověku líto.
Štěňata chodí ven a získávají na obratnosti. Už pro ně nejsou překážka ani schody, několik jich chodí nahoru, ti odvážnější i dolů a dokonce dva vylezli i psí klapkou. Už vědí, kde se připravuje jídlo a dokážou sedět u linky v kuchyni a hlasitě se dožadovat svého jídla. Jsou velmi kontaktní a mazliví, zvědaví, drzí. Zamtání je akrobacie, projít s hrncem po kuchyni je téměř nemožné. Dostáváme se do fáze, kdy jsou zralí jít do nových domovů. Formálně by už mohli, ale myslím, že jim týden navíc jen prospěje. My ostatní to snad přežijeme.
7.4. Štěňatům je 8 týdnů a začínají odcházet do nových domovů. Mamina Fleur už se vrátila k druhé rodině a konečně si odpočina. Stejně už nekojila. Dozor a výchovu přebrala babička Derry. Mladí jsou pěkní výtržníci, už jsou všude. Běžně běhají po schodech na zahradu a ubylo doma i loužiček. Perou se, hrajou si, nebojí se ruchu na ulici. Bude nám po nich smutno.

Info k jednotlivým štěňatům
3.3.
začínáme psát, jak se vyvíjejí jednotlivá štěňátka - jména budou zatím podle barvy obojků. Informace budou přibývat, jak se štěňata budou vyíjet

Tmavě modrý - Jolly Jack - v novém domově
Mohutný, silný pejsek s jemnější hezkou hlavou, docela pohodář.
10.3. Šikovný pejsek s velice příjemným temperamentem, zvědavý, čilý.
17.3. Roste z něj hezký pejsek s jemnou hlavou. Má klidnou přátelskou povahu, je zvědavý, aktivní. Takový ve všem uměřený. Pejsek je již definitivně zadaný.
24. 3. Jack je takový roztomilý uličník. Je přiměřeně zvědavý, aktivní. Moc rád se mazlí. Pěkně vyspívá a roste do krásy. Jméno je na přání.
Tmavě zelený - Jolly Good Fellow - v novém domově
Největší pejsek, hezký, spokojený, vyrovnaný
10.3. Mohutný pejsek s vyrovnanou povahou, čilý průzkumník.
17.3.  Sebevědomý mohutný pejsek s hezky modelovanou hlavou. Roste z něj pan pes. Není nijak dominantní, ale má zdravé sebevědomí. Je aktivní, ale ne splašený.
24. 3. Poměrně sebevědomý pejsek s milou povahou. Umí si najít svůj klid, ale má rád mazlení. Jméno má po slavněm prapředkovi.
Šedý - Jolly Joker - v novém domově
Pejsek s pěknou mohutnou hlavou, také celkem klidný a vyrovnaný
10.3. Pejsek s příjemným temperamentem. Zdá se, že o všech píšu stejně, ale oni jsou si jak exteriérově, tak povahově velice podobní.
17.3. Velice milý a přátelský pejsek s vyrovnanou povahou. Věčně vrtí ocáskem. Aktivní tak akorát. Také velice hezký.
24. 3. Největší mazel, který stále vrtí ocáskem. Je šikovný, první vylezl do schodů. Jméno je jednak název karty, ale znamená i Šprýmař, veselá kopa. Řekla bych, že mu pasuje.
Růžová - Joy of Life - v novém domově
Hezká fenka, patří mezi větší. Většinou poměrně klidná, ale umí se ozvat.
10.3. Průzkumnice, která se dostane nejdál a pak se lekne vlastní odvahy a volá mámu. Má temperament tak akorát, dovede být živá, ale je celkem vyrovnaná.
17.3.  Hezká živá fenka s temperamentní zvědavou povahou. Na focení dopadla nejhůř, protože byla rozespalá a opravdu nechtěla být na stole. Jinak má povahu velice příjemnou a hezký exteriér
24. 3. Zvědavá, aktivní fenka, která se na každého vrhá a chce se mazlit. Má pěkný kukuč, umí to s lidmi. Její jméno je pro fleta typické: Radost ze života.
Červená - Jolly Roger - zůstává doma
Temperamentní fenka, dost čilá, umí dát najevo, když se jí něco nelíbí. Patří do trojice největších
10.3. Nejtemperamentnější fenka. Nejčastěji něco tahá, někde leze. Ale velice milá.
17.3.  Aktivní živá fenka se zájmem o vše kolem, ale není spalšená. Je hezká a fotila se jako modelka. Výška jí nevadila.
24. 3. Aktivní živá fenka. Má v pohledu něco, čemu jsme propadli (ano, už uvažujeme o prokletí červených oboječků a asi je přestaneme dávat fenkám, protože červená byla i Derry i Tii dcera Luna., které si vymohly, že budou doma). Nakonec zůstane doma i naše pirátka (jméno znamená černou pirátskou vlajku, kterou vytahovali do boje).
Fialová - Jolly Black Mamaba - v novém domově
Další z trojice největších fenek, průzkumnice. Přiměřeně temperamentní, čiperná
10.3.Vyrovnaná, o něco rozvážnější mohutnější fenka. Šikovná, má příjemnou povahu
17.3. Fenka s jemnou hezky modelovanou hlavou. Taková půvabná panenka. O něco klidnější, přesto přiměřeně aktivní. Na focení byla jako druhá modelka. Velice mazlivá
24. 3. Velice hezká a jemná fenka, která si už také našla svou rodinu. Možná jsme udělali chybu, že jsme nakonec nezvolili ji, ale už je rozhodnuto. Jméno je na přání (ke kamarádce Tarantuli)
Oranžová - Jolly Along - v novém domově
Nejdrobnější fenka, jemná, ale velmi čilá. Dokáže si vybojovat místo mezi většími sourozenci.
10.3. Drobnější, jemná fenka, zatím spíše klidnější. To se ale často mění, když vyspěje.
17.3. Drobnější fenka s jemnou, ale aktivní povahou. Velmi milá. I když nejmenší, nenechá se odstrčit.
24. 3. Živá, milá fenka, která se nenechá odstrčit, přestože byla od narození nejmenší. Začala dobře jíst a rozhodně se umí o sebe postarat. Nenechá se přeprat ani většími bratry. Její jméno znamená potěšit nebo povzbudit. Hodí se na ni.
Žlutá- Joy and Pride - v novém domově
Patří mezi středně velké. Je příjemně zvědavá, ale poměrně vyrovnaná.
10.3. Druhá z velmi temperamentních fenek, čilá, zvídavá. Jedna s prvních, které aportovaly ponožku na hraní.
17.3.  Klasický případ, jak rychle se štěňata mění. Z velmi akční se stala spíš trochu klidnější, ale aktivní fenka. Patří k trochu drobnějším, ale podle velikosti tlapek nebude malá.
24. 3. Velice milá, aktivní fenka, která se o sebe umí postarat. Vypadá docela odolně a přitom je mazlivá. Bude hezká. Její jméno znamená Radost a hrdost (neb též pýcha). Radost bude dělat určitě.
Světle zelená - Joy Bells - v novém domově
Středně velká, spíš klidnější fenka. Uvidíme, jak se projeví.
10.3. Živá fenka s příjemnou povahou. Nepatří mezi ty největší živly, ale má dost temperamentu
17.3.  Tahle holka naopak temperament přibrala. Je drobná a velmi akční. Zvědavá, čilá, ale velice milá a mazlivá. V houfu občas nemá ani čas se najíst. U mámy je ale mezi prvními.
24. 3. Akční holka, která je pro každou lumpárnu a přitom je velmi mazlivá. Také už našla svou rodinu. Bude se jmenovat Bella.


Fleur gave birth to 3 boys and 6 girls on Saturday on 10 th. February. She underwent cesarean section. All pupies are heathy, Fleur has plenty of milk and she is very good and caring mother.
Puppies are already reserved.
13.2. Puppies gained weight (40-80 gr in first two days). They are calm, warm and well fed. Fleur is recovering very well. She has plenty of milk.
18.2. New photos of puppies are added. Each has its own portrait in the gallery. At the moment, thete are few differences, they can just eat, sleep and move a little in the crate. When they show their personalities, each will have its own folder.
24.2. Puppiees are two weeks old, healthy and normaly developing. New photos are added to the gallery.
10.3. Puppies are leaving their crate and the start to explore the kitchen. They already started to eat from the dish and they like it. They found out that humans are good and they are wagging theuír tails, whlile cuddled. Just flatcoats...
21.3. Puppies were the first time in the garden. They enjoyed the garden, but the temperature around zero is a bit low for them. They are accustomed to the room temperature. They need some training to stay outdoor for a longer time. 

Vrh "J"
DSC_4666.JPG
DSC_4667.JPG
DSC_4669.JPG
DSC_4670.JPG
DSC_4671.JPG
DSC_4674.JPG
DSC_4724.JPG
DSC_4729.JPG
DSC_4779.JPG
DSC_4797.JPG
DSC_4839.JPG
DSC_4877.JPG
DSC_4890.JPG
DSC_4891.JPG
DSC_4896.JPG
DSC_4906.JPG
DSC_4911.JPG
DSC_5200.JPG
DSC_5246.JPG
DSC_5254.JPG
DSC_5258.JPG
DSC_5373.JPG
DSC_5380.JPG
DSC_5382.JPG
DSC_5383.JPG
DSC_5384.JPG
DSC_5387.JPG
DSC_5391.JPG
DSC_5396.JPG
DSC_5397.JPG
DSC_5400.JPG
 


Portréty jednotlivých štěňat
DSC_4677.JPG
DSC_4678.JPG
DSC_4679.JPG
DSC_4694.JPG
DSC_4702.JPG
DSC_4709.JPG
DSC_4711.JPG
DSC_4715.JPG
DSC_4721.JPG
DSC_4735.JPG
DSC_4743.JPG
DSC_4748.JPG
DSC_4760.JPG
DSC_4764.JPG
DSC_4774.JPG
DSC_4776.JPG
DSC_4782.JPG
DSC_4791.JPG
DSC_4809.JPG
DSC_4816.JPG
DSC_4827.JPG
DSC_4829.JPG
DSC_4844.JPG
DSC_4856.JPG
DSC_4861.JPG
DSC_4873.JPG
DSC_4890.JPG
DSC_4924.JPG
DSC_4928.JPG
DSC_4938.JPG
DSC_4943.JPG
DSC_4951.JPG
DSC_4955.JPG
DSC_4962.JPG
DSC_4966.JPG
DSC_4976.JPG
DSC_4986.JPG
DSC_4997.JPG
DSC_5004.JPG
DSC_5008.JPG
DSC_5016.JPG
DSC_5028.JPG
DSC_5035.JPG
DSC_5041.JPG
DSC_5058.JPG
DSC_5061.JPG
DSC_5079.JPG
DSC_5085.JPG
DSC_5094.JPG
DSC_5101.JPG
DSC_5107.JPG
DSC_5120.JPG
DSC_5127.JPG
DSC_5142.JPG
DSC_5154.JPG
DSC_5160.JPG
DSC_5172.JPG
DSC_5182.JPG
DSC_5195.JPG
DSC_5209.JPG
DSC_5214.JPG
DSC_5226.JPG
DSC_5236.JPG
DSC_5264.JPG
DSC_5268.JPG
DSC_5280.JPG
DSC_5281.JPG
DSC_5291.JPG
DSC_5297.JPG
DSC_5302.JPG
DSC_5312.JPG
DSC_5320.JPG
DSC_5327.JPG
DSC_5334.JPG
DSC_5337.JPG
DSC_5344.JPG
DSC_5349.JPG
DSC_5357.JPG
DSC_5363.JPG
DSC_5369.JPG
DSC_5378.JPG
DSC_5406.JPG
DSC_5416.JPG
DSC_5422.JPG
DSC_5430.JPG
DSC_5442.JPG
DSC_5447.JPG
DSC_5454.JPG
DSC_5458.JPG
DSC_5460.JPG
DSC_5472.JPG
DSC_5476.JPG
DSC_5488.JPG
DSC_5495.JPG
DSC_5501.JPG
DSC_5511.JPG
DSC_5519.JPG
DSC_5524.JPG
DSC_5536.JPG
 
Aktualizováno ( 7. květen 2018 )
 
Obrázek...
image060.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS