Vrh "K" - máme štěňata - we have puppies Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpg

V noci z 24 na 25. 1 2020 se Fleur narodilo 10 štěňat, 4 kluci a 6 holek. Většina to stihla před půlnocí, tak bude mít celý vrh datum narození 24. 1. 2020
K odběru budou po 20. 3. v osmi týdnech.
Všechna štěňata jsou v nových domovech
On friday 24 th January, Fleur gave birth to 10 healthy puppies, 4 males and 6 females. From 20th March they will be ready to go to the new home.
All puppies are in new homes.


20.3. Opatření proti Koronaviru urychlila odchod štěňat. Všichni jsou již v nových domovech a zdárně se zabydlují. Staré feny si oodechly (hlavně Ginny, která už neměla na štěňata náladu). My se konečně snad vyspíme, ale už teď je mi po nich smutno. V Tercius týmu zůstává Elliot, který už doma řádí se strejdou Alfem.

16.3. Vzhledem ke změnám situace v důsledku korovavirové epidemie jsme byli nuceni umožnit odběr štěňat o něco dříve, než jsme plánovali. Zákonná doba uplynula v sobotu a od neděle jsme umožnili odběr štěňat. Už jsou odstavená a jsou velmi dobře připravená k odchodu do nových domovů, tam, kde máme zprávy, to zvládali mrňousci výborně. Navíc dost lidí zůstává pracovay z domova, takže štěně nebude muset zůstávat samo. tak se pomalu loučíme s vrhem K. Bude nám smutno, ale na druhé straně všechny nové rodiny vypadají velmi dobře. Mějte se krásně, naši malí...

8.3. Štěňata prošla veterinární kontrolou, jsou zdravá. Jsou poprvé naočkovaná, 3x odčervená. Už mají svoji identifikaci (čip) a dokonce jsou zaregistrováni v registru, zatím na mé jméno, majitelé si je jen přeregistrují.

7.3. Štěňata rostou a  vyspívají. Kluci váží mezi 4,7-5 kg, holky kolem 4 kg, dvě drobnější kolem 3,5 kg. Spořádají kolem 2 kg masa s přílohou a dvakrát denně granule. Granule mají zatím máčené, ale zkusili už chroupat i suché.
Venku už řádí, ale vzhledem k nižším teplotám a větrnému počasí vydrží jen kratší dobu. Dokud běhají, je jim dobře, ale pokud si lehnou na studenou zem, začne jim být zima.  Vydrží tak půl hodiny. Doma běhají po celé kuchybi, předsíni a verandě, začínají je lákat schody nahoru, dolů si ještě netroufnou. Tahají vše, jako hračky jim slouží krabice, zauzlované hadry, míčky, naše rukávy nebo nohavice, podložky v pelechu a noviny, které se báječně cupují. Už si nečurají (většinou) do pelechu, i když chybička se ještě občas vloudí. Perou se, hrají si. Baví je lidi, vrhnou se na kohokoliv a dokážou se okusovat a mazlit. Jsou velmi kontaktní.  Dospělé feny si s nimi hrají, občas je vyklepnou, učí je dobrým psím mravům. Máma už před nimi utíká, je od nich pokousaná. Zítra budou veterinárně prohlédnuti, očkováni a čipováni.

1.3. Štěňata už baští mleté maso a máčené granule, občas dostanou tvaroh. Fleur už je pokousaná a začíná omezovat kojení, přesto jim několikrát denně trpělivě drží a nechá je napít. Doma mládež řádí, tahají hračky, perou se. Venku běhají a prozkoumávají okolí. Brzy se unaví, pak si užíváme vzácné chvilky klidu my i starší feny. Dnes jsme se pokoušeli je fotografovat do galrie v portrétech. Fotit mrzutá rozespalá štěňata je potíž, jen některé holky v sobě nezapřely ženskou  a stály jako modelky. Kluci naprosto nespolupracovali.

23.2. Štěňata se vyvíjejí velmi rychle. Včera jsme je poprvé vzali na zahradu. Vůbec se nebáli a prozkoumávali trávu a keře, ještě se drží blízko domu. Vydrží venku zatím jen chvíli, dnes bylo větrno a brzy jima začala být zima. Doma už řádí, začínají nosit hračky. Dobře baští, mají rádi masovou kaši, máčené granule také berou, ale s menším nadšením. Hrají si mezi sebou a zlepšuje se ji pohyblivost. Někdy si k nim lehne babička Derry. Skye dělá tetičku, i když úplně přesně neví, jak s nimi zacházet. Je velice jemná. Máma se stará a kojí pořád, už je orvaná a hubená. Štěňata se učí žít ve smečce, velmi silně reagují na lidi. Vrtí ocásky a cpou se člověku do klína.

20.2. Štěňata se vyvíjejí neuvěřitelně rychle. Už si spolu hrají, bez problémů jedí z misky, docela pěkně běhají. Ke člověku se začínají hrnout, začínají se mazlit. Vrtí ocásky jako praví fleti. Pořád většinu času prospí, máma se o ně pořád stará, ale je už s nmi legrace. Také samozřejmě práce, zvačná část loužiček je už mimo bednu a mop je naším stálým společníkem. Za den už zkonzumují rozmixovaná prsa z velkého kuřete, mléko a na zasycení trochu kaše, to vše ještě v řídkém mixu. Už je nemusíme k misce strkat, moc dobře chápou, o co jde. Zvětšuje se jim akční radius, někteří odvážlivci byli i v předsíni a hale. Musíme hodně opatrně našlapovat, všude je sposta malých tlapiček a ocásků. Dospělé feny to snášejí statečně, jen babča Ginny by už radši měla svůj klid.

15.2. Štěňata už se učí baštit z misky mléko a rozmixované kuřecí maso. Už jim začíná být malá bedna a první odvážlivci se pouštějí po kuchyni, zatím tak metr od bedny. Začínají se vzájemně poznávat a okusovat se. Rostou jim zuby. Povahy se ještě tak moc poznat nedají, některá štěňata jsou odvážnější a vylezou z bedny, některá se odvážně pouští dál a pak ječí, když se ztratí. Už bezpečně poznají člověka a považují ho za náhradní zdroj potravy, už se k nám docela hrnou a vrtí ocásky. Samozřejmě zatím čekají, že dostanou najíst, ale dokážou usnout spokojeně v náručí. Začínají se dost hlasitě ozývat, nejen kňučí, ale začínají i docela štěkat. Zejména uprostřed noci je to úžasné vylepšení. Dění v bedně začíná být podstatně zajímavější, než televize, akorát programy jsou docela krátké. Štěňata se rychle unaví. Nastávají nám týdny nejen krásných zážitků ale i spousty práce. Naštěstí vypadají všechna štěňata zdravě a jsou velmi živá.

11.2. Štěňata byla včera odčervena a dostala probiotickou pastu. Pro Fleur už začíná být obtížné celou bandu uživit, i když už dostává  krmení 3x denně a z toho je skoro 2 kg masa a vnitřností, kalcium a vitaminy. Budeme muset malé začít přikrmovat mlékem pro štěňata. Vzhledem k tomu, že jim je 18 dní to zvládla dosud Fleur velice dobře. Ve třech týdnech už jsme začali přikrmovat každý vrh, protože naše feny mají početné vrhy a nechceme je úplně vyčerpat. Zatím přidáme mléko jen 1x denně symbolicky, aby si začínali zvykat, teprve o víkendu začneme krmit z misky a dostanou i mixovanou masovou kaši. Z krásných plyšáčků budou olepené příšerky. Budou se muset učit.

9.2. Štěňátkům byly 2 týdny. Máma ještě pořád plně kojí a přibývají pořád kolem 50 g denně. Všichni už mají 1 kg a více a místo bavlnek dostali barevné obojky.  Pomalu otvírají oči, ale ještě jen na škvírku, zatím moc nevidí. Začínají chodit, i když jsou ještě nešikovní. Umí se nahlas hlásit, pokud se jim něco nelíbí. Zatím nelze s jistotou říci, kteří budou hodně temperamentní a kteří klidnější, ale nepatrné náznaky tu jsou. Kluci budou Key Elliot a key Largo (obě jména jsou zamluvená), Key Flemming a Key Reid. Holky Kasie (zamluvená), Key Biscayne, Key Fiesta, Key Marquesas, Key Summerland a Key Windley. Zatím nejsou jména přiřazená ke konkrétním štěňatům a vedeme je pod barvami oboječků. Lze si tedy vybrat jméno a pak ho přiřadit k vybranému štěněti. Po 6 týdnech věku budou čipovaní a jména budou napevno přiřazená. První individuální fotky jsou v galerii.

1.2. Štěňata prospívají, přibírají skoro 50 g denně. Lezou čím dál šikovněji po bedně. Jakmile přijde máma, dokážou se posouvat už docela rychle. Jinak jejich hlavní náplň života je jíst a spát. Jména jsme vymysleli podle Florida Keys, ostrůvků podél Floridy. Jen jedna fenka, zamluvená ještě před narozením, má jméno na přání. Přidány fotky do galerie.

26.1. Štěňata už docela pěkně přibírají, cpou se a spí. Fleur má mléka hodně, zatím krásně všechny uživí, je pečlivá matka.  Přidali jsme první fotky z bedny.
25. 1. Z porodu jsme měli obavy, předchozí vrh byl císařským řezem. Ale tentokrát Fleur rodila normálně. Štěňata jsou velká, čilá. Matka i štěňata jsou v pořádku. Všichni jsou černí bez hnědého a žlutého genu. Mají zajímavou kombinaci skandinávské a britské krve.

Otec je Leviz (Susedalens Remington Sendero), matka Fleur de Lis Tercius. Info o rodičích v článku Čekáme štěňata .


English info
Puppies were born on 24th January. All are black, does not carry brown or yellow (BBEE). All are heathy, now, a week after birth, they gain about 50g every day. Fleur is a perfect mother.
They have interesting ancestry, not very common pedigree with Scandinavian and British quality dogs in it. Both parents are excellent at shows. Mother is shown in Czech only, but with quite success, she is very good working retriever too. Father is champion of several counries, his big success is title of show champion of Sweden.

9.2. All puppies weight over 1 kilogram and they are identified by the colour of the collar. Their eyes begun to open but the sight is still poor. They use their legs, well, you can call it walking. Their temperament brgins to differ, but yet, they are changing every day.

15.2. Puppies are partly fed with milk and smooth meat paste. They strat to explore space around their crate, some of them are more courageous and leave the crate for a short time. They start to play with each other and they recognize their people as a friendly source of food. Coming to us, they are already wagging their tails as true Flat coated retrievers. All are sound and healthy.

Fotogalerie
DSC_7988.JPG
DSC_7990.JPG
DSC_7991.JPG
DSC_7992.JPG
DSC_7993.JPG
DSC_7994.JPG
DSC_7995.JPG
DSC_7999.JPG
DSC_8000.JPG
DSC_8001.JPG
DSC_8006.JPG
DSC_8007.JPG
DSC_8019.JPG
DSC_8022.JPG
DSC_8028.JPG
DSC_8038.JPG
DSC_8044.JPG
DSC_8046.JPG
DSC_8055.JPG
DSC_8060.JPG
DSC_8061.JPG
DSC_8071.JPG
DSC_8073.JPG
DSC_8085.JPG
DSC_8088.JPG
DSC_8091.JPG
DSC_8092.JPG
DSC_8094.JPG
DSC_8096.JPG
DSC_8235.JPG
DSC_8237.JPG
DSC_8242.JPG
DSC_8244.JPG
DSC_8246.JPG
DSC_8265.JPG
DSC_8430.JPG
DSC_8431.JPG
DSC_8433.JPG
DSC_8739.JPG
DSC_8743.JPG
DSC_8746.JPG
DSC_8747.JPG
DSC_8749.JPG
DSC_8750.JPG
DSC_8751.JPG
DSC_8759.JPG
DSC_8761.JPG
 

Aktualizováno ( 19. duben 2020 )
 
Obrázek...
image009.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS