Čekáme štěňata - vrh L po Skye - Puppies Expected Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
Vrh_D.jpg
Otec: Lafitte Jozucita, ChČR, DKK A, DLK 0, Oči prosté dědičných vad, Barva BBEe (nese žlutou)
Matka: Jolly Roger Tercius, CH ČR, "U", DKK A, DLK 0, Oči prosté dědičných vad, Barva BbEE (nese hnědou)
Očekávané datum narození kolem 15.2., březost potvrzena. Čekáme pouze černá štěňata. Bereme záznamy především na pejsky, na fenky už jen velmi nezávazně, zájemců máme dost a nevíme, kolik se fenek narodí. 


Vrh L měla mít Luna (Isis Luna Tercius), ale ta se s háráním opzdila natolik, že z provozních důvodů její vrh odsouváme na podzim 2021. Tak se nám hodilo v prosinci nakrýt Skye, kromě toho časně jarní štěňata odchovaná mimo hlavní sezónu jsou pro nás nejlepší, v sezóně je odchov složitější. 
Rodiče vybíráme zodpovědně, chceme, aby mezi předky byl někdo s delším dožitím (zakladatelka našeho chovu se dožila téměř 13 a její dceři bude 13 v dubnu a ještě v létě absolvovala hony na kachny), abychom o rodičích z obou stran věděli co nejvíc, nejen počet titulů. Nejdůležitější je pro nás zdraví a povaha. Proto dáváme přednost psům které alespoň trochu osobně známe.

Lafitte nás zaujal už vloni na klubové výstavě, znám po mateřské linii jeho předky ve čtyřech generacíxh a vím, že jsou tam výborné povahy, pěkný exteriér i pracovní vlohy. Lafi má titul Český šampion a má složené lovecké zkoušky. Proto jsme ani neřešili, že nese gen pro žlutou barvu. Najít v současné době psa, který je testovaný a nenese žlutou je u nás problém, z testovaných plemeníků jen o něco málo více než třetina žlutou nenese, a z toho je část příbuzná. Naše feny testujeme, víme, co si můžeme dovolit, kromě toho vyloučit z chovu kvalitní psy kvůli drobnosti, která ani není vada, by byla chyba. Skye žlutou nenese, Lafi nenese hnědou, tak čekáme jen černá štěňata. Na druhé straně bychom nezvolili pro chov psa bez perfektních zdravotních výsledků včetně nepovinného vyšetření očí, nebo s problematickou povahou. Oba rodiče se  sobě typově velmi dobře hodí, tak doufáme, že budeme mít na výběr, protože si chceme jednu fenku nechat.

Skye je naše pátá generace fletů. Je to nesmírně empatická fena, jemná, kontaktní, s ohromnou chutí vyhovět, ale současně s dobrou psychickou odolností, kterou prokázala na těžkých klubových všestrankách v Kyselce. Je temperamentní rychlá, pracovitá, ale jako všichni fleti, někdy si postaví hlavu. I výstavně je úspěšná, na klubové výstvě splnila podmínky pro získání šampiona ČR a současně získala titul nejkrásnějšího pracovního psa výstavy, z loňska má z mezitřídy v Praze CACIB a BOS. Samozřejmě i Skye má bezvadné zdravotní výsledky.

Oba rodiče jsou nepříbuzní v 5 generacích (ani v 5. generaci v rodokmenu už neuváděné není stejný jedinec).
Sono potvrdilo, že Skye čeká pěkný velký vrh, tak bereme záznamy na mailu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny   případně na telefonu 607 854 614 (telefon někdy nemám u sebe nebo ho neslyším, je nutné to případně zkusit znovu). Od nových majitelů nepožadujeme ani výstavy, ani účast na soutěžích (i když nás to potěší), hlavně chceme pro štěňata dobrý domov. Nechceme, aby pes strávil život v kotci, potřebuje kontakt s rodinou. Budme rádi za kontakt s novými majiteli a nabízíme nadstandardní chovatelský servis. Zatím máme v pořadníku víc zájemců o fenky, pejsek by ještě volný byl, u fenky to nevím. Ale kolem 15.2. budeme vědět víc. Můžete se nezávazně zaregistrovat a já se každému zájemci ozvu.

English
Our young bitch Jolly Roger Tercius (Skye) is pregnant. She caries interesting british blood and she has perfect health results, very nice temperanet, she is Czech champion and she is succesful at work too. The litter is sired by Lafite Jozucita, dog with similar qualities, and perfect healt and temperament. Both parents are family dogs, show quality and both are working as gundogs at duck and pheasant hunts. We expect high quality puppies for family, show and work, all puppies will be veterinary tested, dewormed, vaccinated, microchiped and with international pet passport. Reservations are possible on E mail or phone (above)

Rodkmen vrh L Tercius - Pedigree od expected puppies L litter
   
  Lafitte  Jozucita ChCz Wildzeal For the Good Times Black Mica´s For Those Who Dare Hempt´s Wally Vic
Black Mica´s  That´s for Sure
Wildzeal Spring Flower Branchalwood Aylancol
Wildzeal Rosa Multiflora
Honora Chaw Ena Jozucita Whizzbang Highway to Hell Almanza I Hate Mondays
Almanza Sweet Georgia Brown
Chainy Bonny Dux Swallowsflight Coal Entity
Evening Star Bonny Dux
  Jolly Roger Tercius   CH CZ „U" všestranná fena   Dolcarosa All Knowing Breedon Bertie From Casblaidd Casblaidd Game Rights
Wayworthy Mandora
Downgate Dolce Rosa Hailstone Jupiter
Waverton Double Chocolate
Fleur de Lis Tercius Limited Edition Black Brianta Kvasneset´s Braveheart
Carnival Night Black Brianta
Cinderella Tercius Black Amandas Almost Scary
Art´s Ginny Tercius

Lafitte Jozucita

Lafi_Postoj.jpg

Lafi_Pohled.jpg


Jolly Roger Tercius


Skye_Postoj.JPG

Skye_Pohled.JPG

Aktualizováno ( 14. duben 2021 )
 
Obrázek...
image045.JPG
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS