Štěňata jsou na světě - Puppies are born Tisk E-mail
Napsal/a Eva   
smecka.jpg

Dne 13.2. se Skye (Jolly Roger Tercius) narodilo 10 štěňat, 6 pejsků a 4 fenky. K odběru od 9.4. (později je to také možné).
Všechna naše štěňátka jsou zamluvená a odcházejí do nových domovů.
Historie vrhu L u nás doma se uzavřela, všichni mají dobré domovy, doma zůstává jedna uličnice. Doufám, že historie jejich životů bude dlouhá, spokojená a šťastná.

Další vrh plánujeme na podzim/zimu po feně Isis Luna Tercius (Ch CZ, PZ, zdrav. vyš, bez vady). Již teď se nám hlásí zájemci, i když nevíme ani zda Luna zabřezne. Rezervace tedy bereme, ale velmi nezávazně. Aktuálně: dnes se narodila štěňata feně z našho chovu Irmina Tercius. Irmina má 10 štěňat, 6 fenek a 4 pejsky. Všechna štěňata jsou zadaná.


Portréty štěňat (podle barev obojků)
Letos jsme vrh L pojmenovali podle hrdinů a hrdinek z Artušovských legend.

Žlutý pejsek - Leodegrance . v novém domově
28.3.Sebevědomý velmi pěkně stavěný pejsek. Ne že by se rád nepomazlil, ale je poměrně akční
21.3. Jeden z největších, poměrně sebevědomý pejsek. Nepotřebuje si nic dokazovat, ale pořádek si zjedná. Uvidíme, co jeho sebevědomí udělá dál, bude to v každém případě pan pes. Ovšem je velmi mazlivý a kontaktní.
14.3. Pejsek s dobrým temperamentem, zatím nijak výrazný, ale docela odvážný. Určitě nebude zakřiknutý, Bude hezký.
7.3. Větší pejsek s mohutnější hlavou, zatím s temperamentem živým, ale ne splašeným (Temperament se bude měnit). Momentálně hlučnější.
28.2. Váhově patří do druhé vlny, není největší ani nejmenší. Ani temperamentem nevyčnívá, milý, čiperný.

Světlemodrý pejsek - Lucius - v novém domově
28.3. I když je drobnější, je velmi pěkně stavěný, navíc se předváděl jako manekýn. Jinak je velmi živý a kontaktní.
21.3. Živý aktivní pejsek, který roste do krásy. Drobnější, jemnější, s užší hlavou ale kvalitní kostrou.
14.3. Dost temperamentní pejsek, který ale má vždy čas se najíst. Z nejdrobnějšího se posouvá váhově nahoru. Dost často obíhá a budí sourozence, je hravý. Má jemnější hlavu, ale jinak je velmi hezký.
7.3. Velmi dobře baští z misky a váhově dohání bratry, ale stále je jemnější. Je hodně mazlivý, protože jsem ho jako nejmenšího víc přikrmovala. Je dost čiperný. I když je váhově nejmenší v potyčkách se sourozenci se to nepozná.
28.2. Nejdrobnější spíš zatím klidnější pejsek s hezkou jemnou hlavou.

Bílý pejsek - Lucan - v novém domově
28.3. Velmi kontaktní pejsek s kvalitní kostrou i když nepatří mezi nejmohutnější. Ale velký mazel, který, pokud to jen trochu jde, tak mi usne opřený o nohy. Má dobrý temperament tak akorát, ani zakřiknutý, ani moc divoký.
21.3. Živý temperamentní pejsek s jemnější kostrou. Hravý, veselý, mazlivý.
14.3. Temperamentní pejsek, který nesmí chybět u žádné lumpárny. Přitom milý hravý. Středně robustní.
7.3. Patří do té o trošku menší půlky, ale je čilý, z misky se živí statečně. Podle hlavy vypadá, že nebude moc drobný.
28.2. Váhově patří do druhé vlny, není největší ani nejmenší. Ani temperamentem nevyčnívá, je velmi podobný žlutému.

Tmavomodrý pejsek - Lancelot - v novém domově
28.3.Pejsek s velmi hezkou hlavou a milou povahou. Tentokrát focení dost bojkotoval, protože byl unavený. Ale je to pejsek s temperamentem, i když ne moc divoch.
21.3. Na první pohled klidný pejsek s klidným nenápadným sebevědomím. Dlouho se nechá otravovat a pak to vrátí i s úroky. Tady se povaha bude vyvíjet. Jinak má širší hlavu a pěknou kostru.
14.3. Trochu klidnější (ne zas tak moc klidný), hezký pejsek. Naučil se baštit a váhově je někde uprostřed. Bude příjemný společník.
7.3. Trochu se váhově propadl, protože mu z misky moc nechutnalo. Má jemnější hezkou hlavu, Temperamentu má dost.
28.2. Patří mezi dva největší pejsky, je energický, chutná mu. Temperament zatím neodhadnu, spíš energický.

Hnědý pejsek - Lionel - v novém domově
28.3. Také patří do té trochu drobnější poloviny, je to velmi milý a mazlivý pejsek s velmi přátelskou povahou. Ale není žádný odstrčený drobek, umí pěkně řádit. Rozhodně se nedá, v potyčkách nebývá ten utiskovaný.
21.3. Pejsek s jemnější kostrou i hlavou, příjemným temperamentem. Živý, aktivní, ale bez extrémů, Mazel, který přibíhá mezi prvními.
14.3. Temperamentní pejsek, s trochu jemnější hlavou, Hravý, občas provokuje sourozence. Dokáže se mazlit, bude dobrý kamarád.
7.3. Ohromně mu zachutnalo mlíčko z misky, pokouší se v ní koupat. Takže váhově poposkočil a patří mezi středně velké. Je temperamentní má jemnější hlavu.
28.2. Spíš trochu drobnější, ale šikovný pejsek, umí si najít své místo u jídla.

Zelený pejsek - Lamorak - v novém domově
28.3. Pan pes. Nejmohutnější, sebevědomý. Nepotřebuje si nic dokazovat. Bude osobnost, i exteriérem se jeví slibně. Ale i on je štěňátko, které se rádo mazlí a okusuje šlověka.
21.3. Nejmohutnější pejsek, který ví co chce. Když se jde prospat, tak ho nikdo nezastaví. Ale mazlí se rád a je milý. Má docela odvahu. Bude potřebovat důsledné vedení, pak bude perfektní.
14.3. Pejsek, který ví, co chce. Umí se nacpat k prasknutí a pak si jde lehnout a prospat. Ale je odvážný, dokázal (sice s křikem) sejít schody do prádelny, kam jsem se Skye šla pro prádlo. Nahoru byl odnesen. Ale na 4 týdny to byl výkon. Spíš by asi chtěl zkušenějšího majitele, který s ním bude pracovat. Je dost mohutný, hlavu má pěknou ale bude mít takzvaný ridge, opačně rostlý pruh chlupů, který ubírá na líbivosti.
7.3. Velký jedlík, čilý razantní pejsek. Je nejvetší. Vypadá, že bude energický.
28.2. Patří mezi dva největší pejsky, je energický, chutná mu. Temperament zatím neodhadnu, spíš energický. Velmi podobný modrému.

Oranžová fenka - Lorelei - v novém domově
28.3. Milá temperamentní holka. Všechny holky se předváděly jako modelky. Je temperamentní, moc se jí líbí nás tahat za rukávy a miluje mazlení
21.3. Přece jen se trochu rozjela, patří mezi hodnější, ale už je aktivní. Už dobře baští, nebojí se výprav do předsíně a je aktivní mezi ostatními. Má středně silnou stavbu těla. Má hezkou hlavu a je mazel.
14.3. Klidnější spíš jemná fenka. Musí si vše promyslet, i s jídlem byla trochu konzervativní, ale už jí jako ostatní. Ale dovede se rozdovádět a pak převálcuje i silnější sourozence. Mohla by být perfektní domácí pes, dostatečně aktivní.
7.3. Má radši mléko od mámy, z misky si sice vezme, ale uždibuje jako dáma. Jinak to není žádná jemná dívenka, dovede se ozvat.
28.2. Mohutnější fenka, která se ráda nacpe a pak spokojeně usne

Růžová fenka - Lady of the Lake - v novém domově
28.3. Také fenka, která se umí předvést. Povahou spíš jemnější, ale ne zakřiknutá a vůbec ne bázlivá. Umí přeprat i brášku. Ale radši se mazlí, okusuje člověka a je kontaktní
21.3. Také spíš jemnější fenka, která nepatří mezi ty nejodvážnější, ale není nijak zakřiknutá. Prostě standardní flet se středně silnou kostrou a s pěknou hlavou. Velmi milá a mazlivá.
14.3. Na Růženě je vidět, jak se temperamenty mění. Teď je zase spíš jemnější, ale občas se dokáže rozdovádět a zakusovat sourozence. Umí být velmi milá i samostatná. Bude asi mazel.
7.3. S jídlem také nepatří mezi ty nejžravější, ale jinak je to pěkné číslo. To, že vypadala klidnější byl trochu klam. Klidná a hodná holčička u nás prostě není.
28.2. O něco drobnější a klidnější fenka, ale žádná Šípková Růženka

Červená fenka - Lady of Shalott - v novém domově
28.3. Velmi temperamení fenka, která se předvedla jako modelka. Je nebojácná, ale miluje pozornost. Bude hezká, živá, nepřehlédnutelná.
21.3. Temperamentní hezká fenka, která bude hodně vázaná na člověka. Umií být uličnice, její mazlení je nadšené, takže tahá za rukáv, okusuje, abyste ji náhodou nepřehlédli. Bude hezká a bude jí všude plno. Výchovu potřebují všichni a tahle bude chtít důslednost, má nadějný exteriér.
14.3. Temperamentní fenka, které je jednu chvíli všude plno, za chvíli usne nebo se nechá mazlit. Bude třeba ji zaměstnat, ale při focení byla úplná manekýna.
7.3.Dobře jí z misky, je temperamentní. Je průzkumnice, občas se ztratí a řve jak na lesy. Mezi sourozenci se neztratí
28.2. Temperamentní a razantní fenka, spíš mohutnější.

Fialová fenka - Laudine - zůstává u nás doma
28.3. Fenka, která jde nejvíc za námi a byla to spíš ona, kdo si nás vybral, než naopak. Nedala nám moc šanci. Kdykoliv si sedneme ke štěňatům, je u nás - na klíně, v náručí nebo aspoň opřená o nějakou část těla. Stejně si předchází i mámu a prababičku Derču, ke kterým se tulí, jakmile mý šanci. Prostě ví co chce a my byli prakticky postaveni před hotovou věc. Tahle holka je rozhodnutá do naší smečky zapadnout.
26.3. Nakonec po dlouhém a těžkém vybírání se Pavel rozhodl pro fenku s fialovým obojlem, takže bude Laudine - Lady of the Fountain. Oběma přejí vztah, který by navázal na vztah s Ginny (stejná nebude, to není nikdy, každá je nenahraditelná) a hodně pěkných společných zážitků.
21.3. Temperamentní fenka vhodná na práci i na výstavy. Nebojí se, je mazel. Bude také potřebovat pevnou a laskavou ruku. 
14.3. Fena s chutí aportovat. Jako první nosila hračku. Jinak temperamentem je spíš číslo až záškodník.
7.3. Jí decentně, ale nacpe se. Vypadá robustněji, má širší hlavu. Dokáže si prosadir svou, je dost akční.
28.2. Temperamentní a razantní fenka, spíš mohutnější. S červenou tvoří akční dvojku.Informace týden po týdnu a někdy i častěji


6.4. Historie odchovu vrhu L se pomalu uzavírá. Někteří majitelé nechtějí nebo nemohou čekat na 8. týden a berou si pejsky o něco dříve. Tam, kde je to odůvodněné to nechávám, myslím, že lepší je klidný start v novém domově, než lpění na datu. Povinných 50 dní bych nepodkročila, ale pak už je to věc dohody. Zatím ti, co odjeli, si zvykají velmi dobře,byli připraveni na samostatný život a majitelé se jim věnují.  Tak hodně štěstí a dlouhý spokojený život, naši maličcí!

30.3. Tohle bude jedna z posledních informací. Včera prošla štěňata veterinární kontrolou - plíce stŕdce, bříška, kýly, oči (kvůli jedné z očních vad), kluci kontrolu sestupu varlátek. Varlátka u fletíků sestupují pomaleji, ale všichni je už mají hmatná i když ne všichni ideálně sestouplá. Štěňata jsou zdravá, bez kýl, bez zdravotních problémů, jen u jednoho pejska je kosmetická vada zubů, která se sice s věkem může spravit, ale spíš tam zůstane, takže vše bylo projednáno s majiteli a pejska si se slevou vezmou. Nejde naštěstí o zdravotní problém, opravdu jen kosmetický, který by ho jen nejspíš vyloučil z výstav.
Štěňata dostala čip (takže už je nejde prohodit) a první očkování, mají vydané pet pasy a poslali jsme žádost o vydání rodokmenů. Jediné, co nemohu zaručit, jak brzy rodokmeny dorazí. Obvykle to je tak do 4-5 pracovních dnů, protože přihlášení jsou, jen se posílá potvrzení o čipování, ale vzhledem k tomu, že i plemenná kniha pracuje dost na home office, může se stát, že rodokmeny nedojdou včas a za štěňaty teprve budu posílat. Nicméně už mají připravené balíčky na cestu, deky s pachem matky zatím jen větrají a nasávají pach domova, protože pokud by na nich matka spala už teď, dostali byste špinavý kus hadru.
Všichni dobře baští, už poznají mísu a štěkají, abych si pospíšila, chodí ven, už tam někdy jsou i celé odpoledne, ale chodí aspoň na chvilku i ráno, aby se otužovali. Pořád ale jsou zvyklí spát doma v kuchyni. Na socializaci k nám kromě naší smečky chodí o kamarádovi psi (kluci, aby štěňata neznala jen holky). Alf je odmítavý a vrčí a štěňata už chápou, že nesmí každého otrevovat, Elliot dělá strýčka a krásně si s nimi hraje. Už u plotu pozorují ruch ulice, tak se nebudou bát aut a určtě se nebojí cizích lidí. Už budou brzy zralí jít do nových domovů (první na vyžádání půjde už v neděli, kdy uplyne povinná lhůta pobytu u matky), dalším dopřejeme pár dní navíc s mámou a smečkou.

29.3. Víkend byl hektický. V sobotu se hledali noví majitelé se svými fenkami, nakonec si vybrali a všechna štěňata už mají své majitele. V neděli přijeli vypomoci Bára se Šimonem a jejich 4,5 měsíční Niky - skorosestrou štěňat. Bylo to hektické pro všechny, Niky nikdy tolik štěňat neviděla (z domova si to asi nepamatuje a kromě toho tam byli všichni stejně velcí) a když se na ni sesypali, byla z toho docela vedle. Ale velmi rychle pochopila, ža tohle jsou výborné živé hračky a hrála si s nimi velmi pěkně.  Kromě toho jim dělá strejdu Elliot, takže socializaci mají velmi intenzivní. Naštěstí je počasí, že mohou řádit venku. Jen spát je venku na studené a vlhké zemi nenecháme. Večer snad doplníme fotogalerii (ona se podaří tak jedna fotka z 10, ale musí se probrat všechny). Zítra nás čeká očkování a čipování.

23.3. Štěňata využívají pěkného počasí a řádí na zahradě. Zatím 2x denně, protože po schodech je musíme nosit a zem je vlhká, takže spát venku nemohou, ještě je jim zima.  Po týdnu jsme vážili, přibrali všichni zhruba kilo a mají kolem 4 kg. Rozdíly jsou malé, jen Lamorak má skoro 4,5. Není rozdíl ani mezi fenkami a psy (zatím). I povahy jsou poměrně vyrovnané, malé rozdíly se najdou, ale nikdo výrazně nevybočuje. Socializují se jak s naší smečkou tak s Alfem a Elliotem našeho kamaráda. Alf je učí, že se starší pes neotravuje, Elliot jim krásně dělá strejdu. Štěňata se nebojí zvuků ulice, jen když začnou naše holky hlídat a štěkat, tak se shluknou a čekají, co se bude dít. Je to pro ně signál,že se vyskytlo nebezpečí (třeba kolem šla paní s pejskem). Snažíme se bezpečně socializovat i s lidmi a dětmi (vnoučata jsou naštěstí v imunitě po covidu). Tak by neměli o nic přijít. Pejsci jsou už rozebraní, fenky se rozdělí v sobotu.

22.3. Konečně slezl sníh a i když je zima, vypustili jsme štěňata na zahradu. Moc se jim tam líbilo, ale po půl hodině se jednak unavili a jednak jim začala být už zima. Ale užili si nový terén, nové podněty a povrch, který vůbec neklouže, ale naopak je tam občas zrádná nerovnost, do které se trochu padá. Jen je vlhko a ani sluníčko nám také nevydrželo celou dobu. Ale budeme otužovat, jakmile to trochu půjde. Pár fotek se povedlo.

21.3. Štěňat je všude plno. V ohrádce nebo bedně by neměli dost podnětů.tak nám běhají po kuchyni (to znamná stálou službu v utírání loužiček i podsatnějších produktů). Už bezpečně poznají mísu na krmení a někdy je problém do ní nalít krmnou směs, aniž by ji měli většinu na hlavě. Začínají si hrát s hračkami, oblíbené jsou krabičky nebo papírové ruličky. Jako hračka poslouží kelímek od jogurtu, ale i malý plyšák, zauzlované ponožky, bavlněný uzel a samozřejmě sourozenec. Máma už před nimi někdy utíká, docela ji už rvou. Derry dělá někdy babičku, nechá je po sobě lézt, ale když ji začnou tahat za uši, už také prchá. Ginny je z nich nešťastná, obsadili jí místo pod stolem a ona už chce svůj klid. Tak před nimi utíká. Velmi oblíbená hračka je člověk. Po něm se dá lézt, tahat za kalhoty nebo rukáv, kousat do ruky nebo do palce u nohy a dá se k němu přitisknout a usnout. Klidně i na klíně nebo v náručí, ale nesmí mít štěně důležitější práci, třeba zakousnout sourozence. Zatím udrží pozornost jen pár desítek vteřin. Bohužel nasněžilo, takže jsme museli přerušit otužování venku. Už se těšíme, jak se vystrčíme na zahradu.

14.3. Štěňata rostou, běhají perou se, začínají se zajímat o hračky a jsou téměř bezední. Někdy vyžadují krmení ve čtvrt na 6 ráno, jednou dokonce ve čtvrt na 5. Dostávají zatím kombinaci kaše, mléka pro štěňata a mixované kaše z kuřecích prsou. Přídavek masa jim moc chutná. V galerii je fotka, jak vypadají po jídle :-). Dostali druhé odčervení, ale ani poprvé, ani podruhé jsme žádné červy nenašli. Máma je krmí v noci a pak radši když nejsou moc hladoví. Mají zuby a jsou dost neurvalí. Už máme nakoupené granule a konzervy, které si každé štěně odnese domů, abyste měli čas zjistit,co jim chutná a podle toho si nakoupili krmení. Váhově se už skoro srovnali, rozdíli jsou malé, původně nejmenší už není nejmenší. I temperamenty se vyvíjejí. Zatím si hrají hlavně mezi sebou (to znamená, že se koušou do uší, ocásků nebo šermují tlamičkami), už nás občas tahají za kalhoty, tahají podložky a někteří už vezmou i hračku. Už jsou méně hluční (pokud nemají hlad), vrčí, štěkají. Ječí hlavně když mají hlad nebo zajdou moc daleko (do předsíně). V kuchyni už našlapujeme opatrně, pletou se pod nohy. Loužičky dělají převážně na hadr. Ale mop a kbelík rozhodně nezahálejí. Dnes jsme je vzali i na chvilku ven. Ale počasí pod mrakem, zima a studený vítr nebyly ideální, štěňatům byla brzy zima. Budeme, pokud nebude pršet, otužovat každý den.

9.3  Idylka, kdy byla štěňata zavřená v bedně a jen jedla a spala je pryč. Již docela čile běhají a bedna je jim malá. Když první
záškodník přelezl hrazení, nastal čas jim otevřít širé obzory alespoň do kuchyně. Takže chodí občas po kuchyni, od bedny se příliš nevzdalují a pokud ano, tak řvou o pomoc. Širé obzory se jim líbí, ale nesmí být tak moc širé. Z misky dostávají už 3x denně, do mléka jim 2x přidáváme trochu rýžové kaše pro kojence. Ale nastává čas pro mixované maso. Máma je pořád kojí i když už mají zuby a začíná to být pro ni nepříjemné. V noci se o ně pořád stará jen máma, ale občas máme budíček třeba ve 2 nebo ve 4, když se štěňatům něco nelíbí. Postupně přejde péče o krmení na nás, ale Skye nude kojit ještě nejméně do 7 týdnů věku (takže ona je v půlce). Štěňata už vidí a asi i slyší. Rozhodně se projevují hlasově, kromě kníkání už mají v repertoáru vrčení, štěkání a hlavně hlasitý řev, kterým se dožadují jídla.

7.3. Štěňata už baští z misky. Někteří velmi náruživě, takže se v mléce i koupou, někteří jen labužnicky ochutnávají, ale od mámy je to prý lepší. Všichni koukají, začínají se vzájemně okusovat a hrát si. Člověk, díky přikrmování, je pro ně další zdroj potravy a začínajíse o nás zajíma. Při krmení je už pouštíme po kuchyni. Když zabloudí tak 2-3 m od ostatních, začnou naříkat. Ale cetu zpět najdou.Začínají jim růst zuby z k matce se chovají dost neurvale. Skye je zavalena lavinou štěňat, která se rvou o místo u zdroje mléka. Proto už nám ráda část krmení přenechává. Jinak i zvukově se jejich repertoár rozšířil, ňafají, kníkají, vrčí i umějí štěknout. Když mají hlad, je to o uši. Ale rozdíly jsou mezi nimi minmální jak váhové tak v temperamentu. Ani exteriérově nejsou moc rozdílní. V této fázi nemáme jště ani pro sebe favoritku. 

2.3. Protože dobrých zpráv je teď málo, budu se snažit aktualizovat častěji. Štěňata začínají docela slušně chodit a mají první kontakty se sourozenci. Okusuji se, což je legrační. Jsou to "bitvy Titánů" až na to, že Titáni nemají stabilitu, takže jeden upadne, tím pádem se svalí i ten druhý, ještě chvíli se okusují na zemi a pak svorně usnou. Ožužlávají části těla sourozenců (což toho druhého obvykle ani neprobudí). Začínají kromě kníkání i vrčet, dokonce se výjimečně ozve i pokus o štěknutí. Brzy jim přestane stačit mateřské mléko, v půlce týdne dostanou z lahve ochutnat mléko pro štěňata. Zatím jen málo, přikrmovat začínáme ve 3 týdnech, to je o víkendu. Po odčervení jsme žádné škrkavky nenašli. Takže vše je v normě.

28.2. Štěňatům jsou 2 týdny, dostala první odčervení. Jsou stále plně kojeni a zatím jim to stačí, váhové rozdíly jsou malé, tak přikrmovat začneme až v příštím týdnu. Už mají pootevřená očka, ale nevidí, po bedně se pokoušejí chodit, ne jen lézt. Udělali jsme individuální fotky a každé štěně bude mít svůj odstaveček. Zatím se rozdíly moc neprojevují. Charakteristiky se budou každý týden měnit, jak se štěňata budou vyvíjet. Ani momentální velikost neznamná, že jim zůstane do staršího věku.

20.2. Štěňata se už umějí ozvat, jsou stále při chuti. Nejmenší mají 700g, největší kluk má už 810 g.Přikrmovat nemusíme, Skye má mléka dost. Už lezou po bedně, máma už s nimi není pořád, už si chidí odpočinout mimo, ale hlídá si je. Focení je problém, buď spí a vypadají jak mrtvolky, nebo jsou dost rychlí. Ale přesto jsme něco do galerie přidali. Všichni se mají k světu, jsou to silná a zdravá štěňata. Jména jsme zvolili tentokrát z Artušovských legend. Někteří zájemci si už vybrali jméno. Někteří se zdají průbojnější, ale zatím jsou moc malí, aby se daly odhadovat osobnosti. Vše se mění pomalu každý den. 

13. 2. Skye se už od pátku chystala rodit, ale pořád se nic nedělo. V sobotu jsme jeli na veterinu a bylo nutné udělat císařský řez, v porodních cestách byl jeden velký pejsek a Skye ho nemohla porodit. Naštěstí ostatních 10 bylo v pořádku. Skye se dobře zotavuje, má spoustu mléka a štěňata pijí, a prospívají. První fotky v galerii jsou z neděle 14.2. štěňata už přibrala každé nejméně 40 g, jsou nacpaná a Skye je pečlivě hlídá

English - Week by week info

1.3. All puppies are weighting over 1 kg, the differencies are bit latger, so they will start to taste puppy milk. They are starting to play, the activity is short, just few minutes. They were de-wormed (no worms were found).

20.2. All puppies are growing fast, minimum weight is 700gr. Skye has plenty of milk. Puppies are moving in the crate, thay are quite fast and difficult to make a photos. They are strong and healthy. This litter will be named after King Arthur and Roud Table Legends.

13.2. Skye gave birth to 10 puppies by cesarean section on Saturday 13 th February. She is recovering fast and puppies are all healthy. Skye is very good mother, she has plenty of milk. First photos in galery are taken on Sunday 14th. Puppies are already gaining weight, in first 24 hrs at least 40 gr each.

Fotogalerie
DSC_9550.JPG
DSC_9554.JPG
DSC_9559.JPG
DSC_9560.JPG
DSC_9562.JPG
DSC_9563.JPG
DSC_9565.JPG
DSC_9571.JPG
DSC_9576.JPG
DSC_9583.JPG
DSC_9592.JPG
DSC_9604.JPG
DSC_9605.JPG
DSC_9607.JPG
DSC_9608.JPG
DSC_9609.JPG
DSC_9619.JPG
DSC_9625.JPG
DSC_9633.JPG
DSC_9640.JPG
DSC_9647.JPG
DSC_9650.JPG
DSC_9667.JPG
DSC_9676.JPG
DSC_9679.JPG
DSC_9694.JPG
DSC_9695.JPG
DSC_9699.JPG
DSC_9702.JPG
DSC_9708.JPG
DSC_9711.JPG
DSC_9717.JPG
DSC_9720.JPG
DSC_9727.JPG
DSC_9732.JPG
DSC_9739.JPG
DSC_9741.JPG
DSC_9751.JPG
DSC_9752.JPG
DSC_9759.JPG
DSC_9764.JPG
DSC_9776.JPG
DSC_9785.JPG
DSC_9797.JPG
DSC_9805.JPG
DSC_9809.JPG
DSC_9810.JPG
DSC_9816.JPG
DSC_9817.JPG
DSC_9820.JPG
DSC_9827.JPG
DSC_9831.JPG
DSC_9837.JPG
DSC_9842.JPG
DSC_9850.JPG
DSC_9857.JPG
DSC_9864.JPG
DSC_9868.JPG
DSC_9879.JPG
DSC_9884.JPG
DSC_9889.JPG
DSC_9892.JPG
DSC_9899.JPG
DSC_9904.JPG
DSC_9919.JPG
DSC_9924.JPG
DSC_9930.JPG
DSC_9934.JPG
DSC_9946.JPG
DSC_9952.JPG
DSC_9955.JPG
DSC_9963.JPG
DSC_9968.JPG
DSC_9977.JPG
DSC_9981.JPG
DSC_9990.JPG
DSCa0003.JPG
DSCa0007.JPG
DSCa0017.JPG
DSCa0024.JPG
DSCa0038.JPG
DSCa0040.JPG
DSCa0051.JPG
DSCa0060.JPG
DSCa0066.JPG
DSCa0069.JPG
DSCa0082.JPG
DSCa0089.JPG
DSCa0098.JPG
DSCa0116.JPG
DSCa0117.JPG
DSCa0119.JPG
DSCa0120.JPG
DSCa0124.JPG
DSCa0125.JPG
DSCa0126.JPG
DSCa0127.JPG
DSCa0128.JPG
DSCa0129.JPG
DSCa0130.JPG
DSCa0131.JPG
DSCa0132.JPG
DSCa0133.JPG
DSCa0134.JPG
DSCa0135.JPG
DSCa0136.JPG
DSCa0137.JPG
DSCa0138.JPG
DSCa0139.JPG
DSCa0140.JPG
DSCa0141.JPG
DSCa0142.JPG
DSCa0143.JPG
DSCa0144.JPG
DSCa0145.JPG
DSCa0146.JPG
DSCa0147.JPG
DSCa0148.JPG
DSCa0149.JPG
 

Aktualizováno ( 6. červenec 2021 )
 
Obrázek...
image008.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS