Vrh "B" - portréty štěňat Tisk E-mail
Napsal/a Bára   
Štěňata vrhu "B" už jsou malé psí osobnosti a tak nám dovolte je představit.

Brave Heart Tercius alias Skot - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenován po Williamu Wallaceovi, přezdívaném Braveheart, který hrál významnou roli v osvobození Skotska od Angličanů na přelomu 13. a 14. století.
Matka ho porodila do sněhu... To by byl začátek životopisu pro hrdinu! Braveheart byl první pojmenované štěně, jeho jméno vzniklo ve chvíli, kdy ho Ája porodila během toho, co se byla venku vyvenčit, a vzorově ho aportovala. Braveheart je spíš klidný typ, ale odolný (koneckonců, kdo by nebyl, po takovém začátku?), zvědavý jako správné fletí štěně a velice samostatný. Tam, kde jiní raději opatrně couvnou nebo se rovnou běží schovat k ostatním, jde Braveheart neohroženě kupředu prozkoumat strašlivou větev, hrozivou plyšovou veverku nebo výhružnou díru v zemi.

Braveheart1.jpg
Braveheart2.jpg

Brian Born Tercius alias Brísek - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenován po králi Brianovi Boru, který v 11. století sjednotil Irsko.
„Malej, ale šikovnej.“ To by na Briana sedělo. Jeden z drobnějších kluků. Na nose má pěšinku jinak rostlých chlupů, což sice není vada, ale kvůli ní z Briana nikdy nebude šampión krásy. To je ale jenom drobnost. Jinak je Brian malé dráče. Všechno musí prošmejdit, všechno prozkoumat, nikde nesmí chybět. Temperament rozhodně nepostrádá. Na druhou stranu, když ho všechno to řádění unaví, je nejspokojenější, když se může stočit v lidské náruči a usnout. Když do ohrádky vejde člověk, tak je Brian, pokud zrovna nespí, jedním z prvních, kdo se začne motat pod nohy. Ideální pejsek pro každého, kdo se rád mazlí, ale chce a umí si i pořádně zadovádět.
Brian1.jpg
Brian2.jpg

Bedford Tercius alias Ford - ZADANÝ
Pojmenován po vévodovi z Bedfordu, bratru Jindřicha V., který po smrti svého bratra držel jako schopný regent dlouhá léta Francii pro svého malého synovce.
Bedford je také pejsek drobného těla, ale velkého ducha. Jeho oblíbenou zábavou je sednout si člověku na klín, položit mu tlapky na rameno a začít mu žižlat ucho, vlasy nebo nejlépe nos. Bohužel i malé zoubky jsou ostré a tak páníčci jeho názor na tuhle kratochvíli tak úplně nesdílejí. Bedford zdědil po mamince sklony horolezčit a rád se člověku sápe na rameno. Jestli má rád lepší rozhled, chce se dostat k vlasům nebo ho to prostě jen baví, těžko říct. A zkuste štěněti vysvětlit, že čarodějnice nosily na rameni černou kočku, ne černého psa. Jinak je Bedford také velký mazlík, stejně jako je to velký živel.
Bedford1.jpgBedford2.jpg

Brigit Tercius alias Brikule - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenována po sv. Brigid z Kildare, patronce Irska.
Už od prvních dní, kdykoliv došlo na velké vážení pejsků a někdo zahlásil: „Teď se bude vážit holčička se zelenou mašličkou,“ zněla odpověď vždycky: „A bude rodeo!“ A bylo. Dnes už ji sice několik jejích sourozenců, alespoň co se živosti týče, dohonilo, ale Birgit je taková už od začátku. Když jsme štěňata jako malá krmili z lahvičky, všichni, jakmile pochopili, jedli většinou velice soustředěně, ale Birgit sebou neustále šila, snažila se cucat všechno kolem a když dudlík ztratila (což bylo průměrně dvakrát třikrát za minutu), okamžitě ho začala zuřivě hledat – tím usilovněji, čím větší měla hlad. I ona se velice ráda přitulí k člověčí ruce. Je to zvědavá fenka s veselou, něžnou duší, která svého člověka bude milovat se stejnou zuřivou vehemencí, s jakou se kdysi sápala na dudlík.Birgit1.jpgBirgit2.jpg

Buckingham Tercius alias Buck - V NOVÉM DOMOVĚ
Buckinghamů bylo v historii spousta a spousta z nich hrála významnou úlohu v důležitých událostech, takže těžko říct, po kterém z nich je ten náš pojmenovaný.
U Buckinghama jsme se rozhodovali, jestli to bude Buckingham nebo Béowulf, jenomže postrádá agresivitu typickou pro nordické hrdiny, takže je z něj Buckingham. Buckingham je mohutný, klidný pejsek, ale žádný moula. Naopak, na zahradě byl první, kdo se oddělil od klubka a statečně se vydal na výzvědy. Není to ten typ, který by inicioval sourozenecké „rvačky“, a ze hry s Buckinghamem si člověk neodnese poškrábané ruce, ale na druhou stranu se Buckingham umí bránit, když ho někdo vyprovokuje. Má velice klidnou a vyrovnanou povahu s pořádnou dávkou odvahy a zvídavosti, není to bolestín a nedělá z komára velblouda.

Buckingham1.jpgBuckingham2.jpg

Black Berry Tercius alias Berry - V NOVÉM DOMOVĚ
Jméno vybráno na žádost majitelů, kteří si ho zamluvili ještě předtím, než vůbec spatřil světlo světa.
Patří spíš do kategorie „dračích mláďat,“ nicméně patří k nějakému klidnějšímu druhu draka. Umí se rozdovádět a řádit jako černá ruka (jak jinak, že?), ale není to nijak extrémní. Moc rád se k člověku nacpe a nevadí se mu dělit se o prestižní místo na klíně s jinými sourozenci. Blackberry má spoustu, spoustu energie, kterou využívá na průzkumy okolí nebo sourozenecké kočkování (tedy pokud se můžou psi kočkovat. Nějak si tím teď nejsem jistá.). Blackberry, jak se zdá, vyroste ve veselé, hravé stvoření, které sice bude tíhnout k drobným lumpárnám v mezích zákona, ale za své lidi bude ochotný skočit do ohně.
Blackberry1.jpgBlackberry2.jpg

Brennan Tercius alias Brenís - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenován po jednom z irských svatých, sv. Brendana, který se proslavil zejména svou výpravou na „Ostrov Požehnaných“. Jméno samo znamená „princ“.
Jeho mohutné vzezření a tiché, nenápadné chování by mohlo napovídat, že jde o pecivála nebo psa lhostejného, ale člověk by se v Brennanovi nemohl mýlit víc. V tomhle štěněti se nezapře malý průzkumník. Je to velice samostatný, podnikavý pejsek, který místo aby škádlil sourozence, tak raději zkoumá, kde je co zajímavého. Má spíš klidnější povahu, ale dělá čest přídomku svého jmenovce „Neohrožený“ nebo „Poutník.“ Jinými slovy, Brennan je psem s povahou pohodáře, který se klidně, bez křiku a cavyků, postaví jakémukoliv problému, který mu život přinese.
Brennan1.jpgBrennan2.jpg

Berengaria Tercius alias Beruška - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenována po královně Berengarii Navarské, manželce krále Richarda Lví srdce.
Berengaria, dlouho nejdrobnější štěně (ne nejslabší, jen už z podstaty menší), se ze začátku zdála jako něžňoučká, neprůbojná holčička a růžová mašlička tenhle dojem ještě umocňovala. Není to tak docela pravda. K lidem je přítulná a mazlivá, ale jinak se nelekne žádné výzvy, před kterou ji širý svět (tvořený štěněčí ohrádkou a občas i zahradou) postaví. Její křehký vzhled je pouze klamavým zdáním, Berengaria něco vydrží. Je to živé štěně, které je pro každou legraci, vášnivě miluje mazlení i dovádění a má povahu, která slibuje, že Berengaria bude milou a věrnou společnicí pro život, která bude podle potřeby buď akční živel, schopný vybudit i toho největšího flegmatika, nebo něžná společnice, která vrtěním ocásku rozežene i ty nejtemnější mraky.Berengaria1.jpgBerengaria2.jpg

Bedivere Tercius alias Diviš - ZADANÝ
Pojmenován po rytíři Kulatého stolu, který byl s Artušem, když král umíral, a po jeho smrti hodil na jeho přání meč Excalibur do jezera.
Když se na vás podívá velikýma, čistýma očima v nádherné tvářičce, neřekli byste, že něco s tak krásným kukučem může provést nějakou lumpárnu. Může, i když zrovna v Bediverově případě to rozhodně není moc často. Bedivere je klidné, hodné štěně, ale rozhodně se nenechá odstrčit a když něco chce, tak si za tím umí jít. Je to volba pro člověka, který nechce mít doma malé tornádo v černém chlupatém provedení, ale ani nudlový nákyp na čtyřech nožíčkách. Troufám si říct, že v Bediverovi dřímá hluboká oddanost, kterou kdyby viděl jeho rytířský jmenovec, zezelenal by závistí.
Bedyvere.jpgBedyvere2.jpg

Baldwin Tercius alias King, Křižák - V NOVÉM DOMOVĚ
Pojmenován po Baldwinovi, prvním křesťanském králi Jeruzaléma z dob křížových výprav. Celkem se Baldwinů na jeruzalémském trůnu vystřídalo pět.
Kolem krku stužka bílá jako křižácká tunika a štěně, kterému byla porodní bedna brzy malá a chtělo vyrazit do světa. Baldwin se rád snažil utéct z bedny, říkali jsme tomu, že zlézá hradby. Není to ani typický kliďas, ani typické dračí mládě, jeho povaha je příjemnou směsicí toho dobrého z obojího. Miluje lidi a mazlení s nimi, je to velice společenský pejsek. (Jako jeden z prvních vyděsil svou starší polosestru Ginny pokusem o hru. Ginny chvíli nevěděla, co s tím, ale nakonec si dala říct.) Baldwin si rozhodně nenechá líbit žádné příkoří od sourozenců, ale nikomu žádné příkoří nezpůsobuje.
Baldwin1.jpgBaldwin2.jpg
Aktualizováno ( 1. květen 2010 )
 
Obrázek...
image001.jpg
 
Poslední novinky
 
Oblíbené
 
 
Menu
Domů
Naši psi
Chovní psi z naší CHS
Výstavy a zkoušky
Odchovy
Úspěchy našich odchovů
Vyprávění
Různé informace
Program SR-Lov
Odkazy
English Info
Fotogalerie
Napište nám
O nás

 


Tercius - Flat Coated Retriever
Design by cmslounge     RSS